Japonsko je turisticky lákavá země z mnoha důvodů. Ať už jste geek dychtící po technologických novinkách a nebo milovník nedotčené přírody.

Když se vydáte za hranice obřích velkoměst, tak máte šanci spatřit Japonsko z úplně jiného úhlu. Jeho geografická izolace vytvářela krajinu a život v ní svojí vlastní cestou. Jednu takovou unikátní atrakci najdete v lesích údolí Jigokudani. Tato údolí jsou obývají sněžné opice - konkrétně druh Makak červenolící (nebo také Makak Japonský).

Jediný druh primáta

Makak červenolící je v Japonsku unikátní podívanou také proto, že je to jediný druh primáta kromě člověka, který se v Japonsku vyskytuje. Pokud byste se je vydali hledat, musíte vyrazit do kraje Nagano. Tam najdete opičky relaxující v jezírkách s horkou vodou. Sníh je v oblasti od prosince do března a nejlepčí čas na návštěvu horkých pramenů je leden a únor. To je největší zima a také období, kdy opičky tráví v horkých lázních nejvíce času.

Potravu hledají i hluboko pod sněhem

Tyto opičky jsou opravdoví polárnící. Jsou shopni odolat krušným zimám, mrazivým teplotám a přežít v zasněžené krajině, kde se často musí prohrabat až do 1,5 metru hlubokého sněhu.

Ochranný kruh

Makaci žijí v početných tlupách a často mění útočiště. Početná tlupa (až 600 jedinců) má přísnou hierarchii a každý v ní má svou vlastní roli. Najdete tam vůdce, sluhy, běžné členy a další role. Při stěhování mnohočetné tlupy hlídají skupinu zepředu i zezadu samci a v noci vytváří kolem smečky ochranný kruh, aby tak chránili členy smečky před nebezpečím.