Zabíjení a jezení psů má v Asii dlouhou tradici. Taiwan však jako první zavedl zákon, který zakazuje porážet psy a prodávat psí maso (zákaz platí i pro maso kočičí) Legální ale zabíjení a jezení psů nadále zůstává v Číně a Jižní Koreji, tedy v zemích, kde je konzumace psího masa největší. Porážka psů na Taiwanu může být nyní pokutována až do výše cca 1,6 milionu Kč a osoba může být odsouzena až ke dvěma letům vězení.

Svět chce zabránit pokračování tradic

Ochránci zvířat z celého světa kritizují tradici porážení psů zejména v posledních letech, kdy se velmi často v médiích objevují zprávy z čínského festivalu, na kterém probíhá konzumace psího masa ve velkém. Je to tradice trvající po stalení a psí maso je považováno za pochoutku. Během pouhých deseti dnů je na festivalu zkonzumováno až na 10 000 psů! Odhady celkových počtů snězených psů v celé Asii se odhadují v desítkách miliónů ročně. Volání po zákazu konzumace psů přichází zejména od západního světa, ale i mladí lidé v Asii již žijí v globálním světě a i oni jsou proti těmto tradicím.

Zabíjení psů není jako porážka prasat, je mnohem brutálnější

Existuje mnoho názorů, že se jedná o tradici a západní svět by do ní neměl mluvit. V Evropě se zabíjí a konzumuje spousty masa, i když se jedná o prasata a krávy. Situace je ale mnohem horší, než se zdá. Zabíjení psů totiž probíhá jiným způsobem než porážka prasat.

Lidé, kteří psí maso konzumují věří, že zvíře musí před smrtí trpět. Zabíjení psů dost často předchází brutální týrání zvířete, než vůbec dojde k jeho usmrcení. Hlavním důvodem protestů proti těmto zvyklostem tedy není samotná konzumace psího masa, ale zejména způsob usmrcení zvířat (zvíře například ubijí k smrti, nebo vaří zaživa).

Budoucnost konzumace psího masa

Taiwan je první zemí, která zabíjení psů velmi tvrdě trestá. Můžeme jen doufat, že ostatní asijské země budou tento trend následovat. Nikdo nechce narušovat místní tradice, které vytváří kulturní odlišnosti, ale v civilizovaném světě by nemělo být místo pro nelidské zacházení se zvířaty. A to neplatí pouze pro psy a kočky, ale pro jakákoliv jiná zvířata.

Odkaz na video zde (pouze odkaz, protože obsah není vhodný k publikování na tomto webu).