Nejnebezpečnější zvířata najdete většinou v Austrálii, kde jich je nejvíce. Podívejte se ale, co váš může ohrozit v Jižní Americe, nebo dokonce v Evropě.

Komár

Samotný komár pro nás není žádným nebezpečím. Je ale nositelem těch nejnebezpečnějších nemocí a parazitů, které vás mohou usmrtit. Komáři mohou přenášet nemoci jako žlutá zimnice, horečka dengue a další smrtelné choroby. Ačkoliv se to nezdá, komár usmrtí ročně téměř 1 milion lidí a až 200 milionů lidí nakazí. Přesto, že je to malý hmyz, napáchá velké škody a je důležité ho zařadit na první příčku v žebříčku Nejnebezpečnější zvířata světa. Nejvíce se vyskytují v tropických a subtropických pásech na všech kontinentech.

Hadi

Ne všechny druhy hadů jsou jedovaté, ale okolo 450 z nich vám mohou způsobit vážné problémy, ať už selhání nervového systému, vykrvácení, nebo spoustu jiných problémů, které způsobuje jejich jed. Nejvíce jedovatých druhů najdete v Austrálii, ale mnoho z nich je i v Evropě. Ročně způsobí smrt zrhuba 50 000 lidem.

Bonusové video:

Přestože hadi neloví ve skupinách, tak se kameramanům z BBC podařilo natočit tento neuvěřitelný hromadný útok hadů:

Zdroj: Youtube

Hroch

Na první pohled líný tvor, který se většinu času povaluje v bahně nebo mělkých vodách, je jeden z nejnebezpečnějších predátorů na světě. Bez jakékoliv provokace dokáže zaútočit na člověka na břehu nebo plovoucí loď. Ročně tak v Africe zemře tisíce lidí.

Žába

Jed obsažený v kůži žáby dokáže zabít až 10 dospělých lidí. Ale není se třeba bát skokanů u našich rybníků. Jedná se o speciální druh "šípových žab" žijících v pralesech Amazonie. Jsou různě zbarvené křiklavými barvami, jako například žlutá Pralesnička zlatá, a dávají tak již svým vzezřením signál potenciálním vetřelcům, že zahrávat si s nimi není radno.

Čtyřhranka Barnesová

Medůza Čtyřhranka je jeden z nejnebezpečnějších tvorů na zemi. Její jed dokáže usmrtit člověka do 5 minut. Je velmi malá, a snadno ji v moři přehlédnete. Nejvíce úmrtí způsobí v asijských mořích, a to zejména kvůli nedostatečné rychlosti a kvalitě první pomoci.

Velký bílý žralok

Tento přes 6 metrů dlouhý predátor je obávaným návštěvníkem teplých pobřežních vod. Když se v takových vodách objeví, často to končí tragédií. Ale byl to zejména slavný film Čelisti, který z tohoto živočicha vytvořil v našich očích neúprosného zabijáka, který vraždí nevinné oběti koupající se v oceánu. Ve skutečnosti se počet obětí tohoto tvora počítá na jednotky ročně. Takže přes svůj děsivý vzhled, určitě není žralok velký bílý tím nejobávanějším predátorem ve zvířecí říši.

Čtverzubec běloskvrnný

Ryba, která se pohybuje zejména v teplých mořích po celém světě, včetně pobřežních vod Egypta, není vyloženě útočným zabijákem. Její tělo je ale plné jedu. Přesto je čtverzubec oblíbenou pochoutkou hlavně v Japonsku. Pochoutku musí připravit vyškolený profesionál, protože v opačném případě může špatnou přípravou této ryby zabít všechny strávníky, kvůli velmi jedovatému masu a orgánům této ryby.

Lev

Lev je dalším obávaným predátorem, který nahání hrůzu už při pouhém pohledu. Přesto, že je lev králem zvířat, a je na samotném vrcholu potravinového řetězce, není pro člověka velkým ohrožením. Lidské oběti lev sám o sobě nevyhledává, a pokud se mu nepostavíte do cesty, nebude mít důvod vás lovit. Najdete ho v afrických savanách.

Škorpion

Všechny druhy škorpionů jsou jedovaté, ale zhruba jen 25 natolik, aby usmrtily člověka. I tak může způsobit velké škody, protože má ostrý bodec, který snadno projede nejen kůží ale i oblečením, nebo nejčastěji obuví. Ve většině případů však způsobí pouze lokální otravy a nepříjemné bolesti, které přežijete.