Představa dalších cest vám nedá spát, z botníku volají toulavé boty, ale všichni cestovní nadšenci z vašeho okolí jako by usnuli zimním spánkem? Zde je pět tipů na facebookové skupiny, kde můžete najít parťáka na cesty!

S Ondrou a Heřmánkem do tajuplných končin

Běžné turistické destinace vás nelákají, zato na lyžování v Gruzii nebo na Ukrajině, na pozorování polární záře na Lofotech či na výjezd do Ománu nebo Íránu byste s nadšením kývli? Pak s velkou pravděpodobností najdete parťáka na cesty právě v této skupině. Založena byla v roce 2012 Ondřejem Jurkovským, který pořádal výjezdy se svým autem Heřmánkem. Auto už sice funkční není, ale skupina se během let rozrostla na téměř 10 000 členů – ti se buď sami dohodnou na společném výletu, nebo využijí plánovacích schopností zakladatele skupiny, který organizuje koordinované výjezdy za dobrodružstvím. V roce 2019 jsou mimo jiné v řešení cesty na Island, do Černobylu, Rumunska, Albánie nebo Jordánska.

Nomádky na cestách

Pánové, sem máte vstup zakázán, tohle je skupina výhradně pro holky! Inspiraci zde najdou především digitální nomádky, tedy ty ženy, které se rozhodly pracovat na cestách – copywriterky, IT specialistky, bloggerky nebo třeba překladatelky. Za skupinou stojí Nicol Nekesa a Hana Šormová – Nicol je blogerka a marketingová specialistka, za sebou má nomádění v pětimetrovém kajaku nebo půl roku v Keni, Hana je autorkou blogu Na nomádské stezce. Původní ideou bylo nabídnout digitálním nomádkám platformu, kde by se mohly vzájemně inspirovat a radit ohledně cestování či práce na dálku, holky ale vyrážejí také na společná soustřední a výjezdy.

Cestování, spolucestování, cestovatelská seznamka

Největší česká cestovatelská seznamka čítá už přes 160 000 členů. Ať hledáte inspiraci, cestovní partnery nebo vás zajímají cestovatelské akce a srazy ve vašem okolí, zde najdete vše. Skupinu má pod křídly poradenský server Jaknaletenky.cz, který se specializuje na vyhledávání levných a chybových tarifů, občas tedy přicházejí tipy na výhodnější letenky nebo slevové kupony.

SPOLUCESTUJÍCÍ – cestujme spolu po světě

Skočte rovnou na věc! Pokud nehledáte inspiraci a rady ohledně cestování, ale jde vám opravdu především o cestovní partnery, tahle skupina (s téměř nulovým odbíháním od tématu) je pro vás ta pravá. Prostě a jednoduše – napište místo, datum, případně cenu nebo se přihlaste k předchozím nabídkám a můžete začít balit!

Girls LOVE Travel

Ani v této skupině muži nepochodí. Girls LOVE Travel je místem pro cestovatelky ze všech koutů světa, aktuálně je součástí více než 700 000 cestovatelských nadšenkyň! Chcete si procvičit jazyky? Seznámit se na cestách bezpečně s lokálními obyvateli? Nebo jen sdílet strasti s dalšími ženami – solo cestovatelkami? Pak vítejte ve skupině! Skupina organizuje společné výjezdy, konference, festivaly, seznamovací akce i posezení u vína.

A jak to máte s cestovními komunitami vy? Využíváte jejich síly, nebo jste cestovatel samotář?

Iveta Jakubčíková

Studentka divadelní produkce s moravskou krví a červeným vínem proudícím v žilách. Z posledních 24 měsíců strávila 12 na cestách - mezi její oblíbené cestovatelské zážitky patří setkání s velrybami a mývaly v Kanadě, koupání v severním Atlantském oceánu, roadtripy po Evropě nebo pozorování polární záře na Islandu a ve Finsku. Její cesty můžete sledovat také na instagramu.