Nejsou přístupné po silnici, tyto hospody jsou jen pro vytrvalce. Ale budete odměněni úchvatnými výhledy, vynikajícími jídly a samozřejmě dobře natočeným pivem.

Old Forge, Inverie, Scotland

Uznávaná jako nejvzdálenější kontinentální hospoda ve Velké Británii. K Old Forge v obci Inverie v Knoydartu se dostanete pouze 20km trasou po horách nebo 7km plavbou po moři z Mallaigu. Ať už přijdete nebo připlujete lodí, můžete spatřit několik druhů volně žijících živočichů, od velryb a delfínů až po orlice.

Jak název napovídá, hospoda začala jako smiddy (kováři) kovárna. Za ta léta se začala používat jako pracovní/sociální klub, až se nakonec stala hospodou. Navzdory své odlehlé poloze a skutečnosti, že wifi funguje pouze do 18.00, hospoda s živou hudbou, neobvyklými pivy a jídly z čerstvě ulovených místních mořských plodů se stala nezapomenutelným zážitkem pro dobrodruhy i fanoušky piva.

Ty Coch Inn, Porthdinllaen, Wales

Ty Coch Inn se nachází vedle písečných pláží v Porthdinllaen na pobřeží Severního Walesu a dívá se na divoké Irské moře. Ožilo v roce 1823 jako vikářství, v roce 1842 se přeměnilo na hostinec, který se stal populární u stavitelů lodí z nedalekého přístavu.

Do hospody se můžete dostat pěšky nebo lodí. Ti, kteří se rozhodnou projít, mohou jednoduše sledovat pláž nebo zkrátit to přes golfové hřiště na úpatí. Poloostrov se nachází ve stínu hor Snowdonia, takže je oblíbeným místem pro pěší turisty i plážové obyvatele.

The Watering Hole, Cornwall, England

The Watering Hole na pláži Perranporth v Cornwallu je trochu jak Karibik v Británii. Jedná se o jediný plážový bar ve Velké Británii, který umístil hospodu do jedné z nejkrásnějších pláží Cornwallu.

Historie The Watering Hole má své kořeny v muži zvaném Bob Job, který si na pláži postavil chatrč a využíval ji jako základnu k pronájmu lehátek a surfování. Když se Bob Job přestěhoval do Downunder v Byron Bay, předal podnik dalšímu Bobovi, který přestavěl chatrč na The Watering Hole.

Dnešní The Watering Hole se může pochlubit restaurací a barem, je oblíbeným místem živé hudby. Pronajímá pláž a provozuje surfovou školu.

The Ship Inn, Piel Island, England

Objednejte si pint na Ship Inn, na malém ostrově Piel v Cumbrii. Je zde šance, že vám ji doručí samotná šlechta. Od nepaměti nebo přinejmenším od doby, kdy se před více než 300 lety v hospodě otevřely dveře, byl její pronajímatel také oficiálním „králem Pielu“. Vcelku čestná role, každý nový pronajímatel je korunován v ceremoniálu, který zahrnuje nošení přilby, držení meče a přelívání alkoholu nad hlavou.

Na ostrově najdete také hrad, i když v troskách, návštěvníci ale mají dovoleno tábořit v jeho stínu. Birdlife je bohatý na procházky po pláži, což je zde nutností.

Na ostrov se dostanete pravidelným trajektem nebo při odlivu složitou procházkou přes údolí z ostrova Walney.

Turf Pub, Exminster, England

Klidná malá hospůdka na konci historického kanálu Exeter stojí vedle zámku s výhledem do ústí řeky Exe. Nemá žádný přístup k silnici. Návštěvníkům doporučujeme zaparkovat přímo u řeky u kostela Powderham a vydat se pěšky (asi 15 minut), případně vyrazit do hotelu Turf. Nebo použijte odbočku z trajektu Topsham.

Hospoda má velkou pivní zahrádku a v létě nabízí grilování. Vlastní menu zahrnuje místní produkty včetně mořských plodů. Jedná se o rodinný a psí podnik, takže neváhejte a vezměte si vaše psí kamarády s sebou.

The Bounty, Berkshire, England

Hotel Bounty se nachází vedle Temže, oblíbeného místa, ze kterého se můžete dívat na regaty a další šílenosti. Je to hospůdka přátelská pro psy s neuvěřitelným výhledem a barem na lodi. Je možné se k ní dostat lodí, pěšky po překročení mostu podél tažné lávky poblíž přístaviště Bourne End.

Ti, kteří chtějí piva vychodit, se tam mohou dostat také kruhovou procházkou, která začíná u parku National Trust v krásném Cookham. Cesta vede lesem, otevřenými poli a při procházce nechybí výhled na řeku a samozřejmě povinná zastávka v The Bounty. Jak dlouho potrvá, záleží na tom, jak dlouho pobudete v hospodě a budete si zde užívatslunce na terase na břehu řeky.

View this post on Instagram

The Pilchard Inn, Devon, England

Příjezd k hotelu Pilchard Inn na ostrově Burgh je jen polovina zábavy. Posazený na drobném, přílivovém výstupu je tak oddělen od pevniny a máte k němu přístup pouze dvakrát denně. Předtím, než tam vyrazíte na návštěvou se budete muset poradit s přílivovou tabulkou.

Tento článek byl přeložen z anglického originálu na webu Wanderlust.