V přírodopisných dokumentech často vídáme ohrožené druhy zvířat, která člověk téměř vyhubil a teď se je snažíme chránit před vyhynutím. Na světě ale existují i opačné případy - místa, kde se jeden zvířecí druh přemnožil tak, že převládl nad lidmi. Podívejte se na 7 neuvěřitelných míst, na kterých zvířata vyhrála nad lidmi:

1. Liščí vesnice v Japonsku

Liščí vesnice v Japonsku v prefektuře Miyagi prefecture je domovem více než 100 lišek šesti různých druhů. Lišky se mohou volně pohybovat po velkém zalesněném území a lidé je mohou v přepočtu za cca 120 Kč nakrmit.

2. Králičí ostrov v Japonsku

Králičí ostrov zvaný Okunoshima je malý ostrůvek ležící na pobřeží hirošimské prefektury a je domovem stovek divokých přátelských králíků, které si chodí k turistům pro jídlo.

3. Ostrov poníků v USA

Malý venkovský ostrov Assateague ležící u pobřeží Ameriky je domovem více než 300 divokých poníků, které se tu údajně zabydleli po tom, co přežili ztroskotání lodi.

4. Opičí les v Ubudu na Bali (Monkey Forest)

V opičím lese Monkey Forest v Ubudu na Bali žije víc jak 600 opic. Turisté z celého světa sem přijíždejí, aby si opice vyfotili a hráli si s nimi, někdy si ale zahrávají s opicemi tak dlouho, až je pokoušou.

5. Prasečí ostrov, Bahamy

Na malém neobydleném ostrůvku v regionu Exuma na Bahamách si užívají život na pláži divoká prasata. Kvůli nim se přijíždí turisté z celého světa a plavou s nimi a fotí si je.

6. Zátoka polárních medvědů, Hudson Bay, Kanada

V Kanadě žijí dvě třetiny světové populace ledních medvědů a velká část z nich žije v Hudsonova zálivu ve městě Churchill, Manitoba. Turisté se mohou ledním medvědům přiblížit ve speciálních vozítkách nazývaných Tundra Buggy.

7. Krabí ostrov, Vánoční ostrov, Austrálie

Více než 43 miliónů krabů žije na Vánočním ostrově. Krabi jsou tu k vidění zejména během období rozmnožování, kdy putují k břehům, aby se rozmnožili.