Mayon, Filipíny

Vulkán Mayon (2462 m) ležící na Filipínách je jednou z nejkrásnějších sopek světa. Ať už se procházíte pod ním malebnými políčky, vyšplháte na jeho vrchol nebo kolem něj jen poletíte letadlem, užijete si opravdu fascinující podívanou. Více informací o výletech najdete tady.

Kdy jet: listopad-květen

Fuji, Japonsko

Sopka Fuji je jedním ze symbolů Japonska. Její zasněžený vrchol je nejkrásnější při západu nebo východu slunce.

Kdy jet: jaro nebo podzim

Kráter Nabiyotum, jezero Turkana, Keňa

Kráter Nabiyotum uprostřed jezera Turkana je naprostým unikátem. Kde jinde můžete najít obrovské jezero uprostřed pustiny, ze kterého ční majestátní vulkán. Pro tento pohled se však budete muset nad sopkou proletět.

Kdy jet: leden-únor, červen-říjen

Osorno, Chile

Osorno je majestátní stratovulkán (2652 m) nacházející se na jihu Chile. Nejkrásnější výhled na něj si můžete užít od jezera Llanquihue v oblasti Los Lagos.

Kdy jet: listopad-únor

Mount Taranaki, Nový Zéland

Sopka Mount Taranaki je známá také jako Mount Edmont a její vrchol ční do výšky 2518 metrů. Na sopku můžete podniknout jednodenní výšlap a užívat si z něj překrásné výhledy. Pokud vás zajímá výstup na Mount Taranaki, podívejte se na další informace sem.

Kdy jet: únor-duben

Mount Ngauruhoe, Nový Zéland

Další překrásnou sopkou na Novém Zélandu je Mount Ngauruhoe. Na vrchol tohoto stratovulkánu můžete vyjít během jednoho dne, tady je více informací. Zdatní horolezci mohou vulkán zdolat i během zimy.

Kdy jet: únor-duben

Nejkrásnější sopky v Indonésii

Pokud máte rádi sopky, vyražte do Indonésie. Tato země skládající se z vícero ostrovů je plná překrásných vulkánů, které můžete jak zdolat, tak i fotit zpovzdálí.

Kdy jet: červen-říjen

Rinjani, Lombok, Indonésie

Na malém ostrově Lombok ležícím na východ od Bali se ukrývá jeden z největších klenotů Indonésie. Na vrcholu sopky Gunung Rinjani si můžete užít naprosto strhující pohledy.

Sopka Bromo, Jáva, Indonésie

Bromo je za nás nejkrásnější sopkou světa. Zvrásněná krajina v okolí vulkánu vynikne hlavně při východu a západu slunce. I přes velké počty turistů tenhle pohled prostě stojí za to.

Merapi, Jáva, Indonésie

Sopka Merapi leží v centrální části indonéského ostrova Jáva nedaleko od města Yogyakarta. Tento stratovulkán je často aktivní a představuje nebezpečí pro nedaleké město.

Vulkán Agung, Bali, Indonésie

Nejkrásnější pohled na Gunung Agung si můžete užít brzy ráno, když vychází slunce nad rýžovými políčky a sopka se postupně vynořuje z mlhy.

Kawah Ijen, Jáva, Indonésie

Vulkán Kawah Ijen je proslulý nejen svou krásou a tyrkysovým jezerem, je také spjatý s těžbou síry, kterou zde ručně těží indonéští horníci a vynášejí ji ze sopky na ramenou až do vzdálené továrny, která síru zpracovává. Více o vulkánu Ijen si můžete přečíst na českém blogu Cestuju-rada.cz.

Vulkán Haleakala, Hawaii

Mohutný vulkán Haleakala ležící na ostrově Maui na Havajských ostrovech v USA má průměr neskutečných 11 km. Většina turistů na jeho vrchol míří při východu a západu slunce, kdy se vše kolem zbarví do červena.

Kdy jet: celoročně

Crater Lake, Oregon, USA

Oregon byl dlouhou dobu opomíjenou turistickou destinací v USA, ale poslední dobou je čím dál populárnější. Jezero Crater Lake je nejhlubším jezerem USA a z okraje kráteru si můžete užívat okouzlující výhledy po celý rok.

Kdy jet: celoročně

Nejkrásnější sopky v Evropě

Za aktivními vulkány nemusíte až na druhý konec světa. I u nás v Evropě se můžete vydat prozkoumávat několik překrásných sopek.

Etna, Sicílie, Itálie

Když zrovna nechrlí lávu, stojí nejvyšší sopka Evropy Etna rozhodně za návštěvu. Nejvíce lidí tu můžete potkat během léta, pokud chcete mít větší klid, vyražte na ni spíš na jaře nebo na podzim.

Kdy jet: duben-listopad

Maelifell Volcano, Island

Tento mechy porostlý vulkán ležící na Islandu mění barvu podle vlhkosti půdy. Nejlepší túry kolem můžete podniknout během léta. Přečtěte si víc o Islandu v našem souvisejícím článku 15 nejkrásnějších míst na Islandu.

Kdy jet: konec června-září

Chybí vám v našem seznamu nejkrásnějších sopek světa nějaká další sopka?

Další krásné sopky světa můžete najít v anglickém článku 10 nejpozoruhodnějších vulkánů světa.

Chybí vám v našem seznamu nejkrásnějších sopek světa nějaká další sopka? Napište nám vaše tipy do komentáře.