Island se pravidelně řadí mezi nejkrásnější místa naší planety. Tento nádherný ostrov ležící napůl cesty mezi Evropou a Grónskem má na seznamu snad každý opravdový cestovatel. V posledních letech se díky nízkonákladovým leteckým společnostem z Islandu stává vyhledávaná turistická destinace, nemusíte se ale ničeho bát, na Islandu pořád ještě najdete spousty míst, kde o turistu nezavadíte.

Podívejte se na 15 nejkrásnějších míst na Islandu, kvůli kterým sem lidé přijíždí, a načerpejte inspiraci třeba pro vaši letošní dovolenou:

1. Vodopád Seljalandsfoss

Voda z řeky Seljalandsá padá z výšky 60 metrů a tvoří nádherný vodopád Seljalandsfoss, za kterým se můžete procházet a pořizovat podobně nádherné snímky, jako je tento:

2. Vodopád Litlanesfoss

3. Kostel Hofskirkja

Hofskirkja je jediným dochovaným kostelem s travnatou střechou na Islandu.

4. Vulkán Mælifell

Vulkán Mælifell se nachází na okraji ledovce Mýrdalsjökull a je pokrytý mechem zvaným grimmia, který mění barvu v závislosti na vlhkosti půdy.

5. Ledovec Vatnajökull

Vatnajökull je největší ledovec Islandu a najdete v něm spoustu ledových jeskyní, které můžete prozkoumávat. Ledovec nedávno prozkoumal známý český cestovatel Martin Loew. Přečtěte si článek Vydal jsem se za největším ledovcem kontinentální Evropy.

6. Duhové hory Landmannalaugar

Díky vysoké geotermální aktivitě získala tato oblast na Islandu duhové zabarvení. Duhové hory Landmannalaugar připomínají kaleidoskop, ve kterém se střídají odstíny zelené, oranžové, červené, černé a hnědé.

7. Aurora Borealis neboli polární záře

Island leží na dalekém severu, což znamená, že tu při trošce štěstí můžete spatřit polární záři. Nejlepší období pro pozorování polární záře na Islandu je od září do poloviny dubna, kdy jsou dlouhé noci.

8. Hora Kirkufell

Kirkjufell je nejvíce fotografovanou horou Islandu. Leží na izolovaném místě na okraji moře a je častým cílem turistů. Kolem hory Kirkjufell totiž vede krásná pěší trasa a také se dá vylézt na její vrchol, kde můžete najít zkameněliny ptáků a ryb.

9. Ledovcové jezero Jokulsarlon

10. Rezavějící kráter

11. Domy na Islandu

12. Vrak letadla

13. Mlžné hory

14. Modrá laguna

15. Fjadrargljufur

Jak se dostat na Island

1. Letenky na Island

Letenky na Island můžete běžně najít zpáteční letenky do 5000 Kč. Stačí zkusit do vyhledávače různá odletová letiště ve střední Evropě jako Prahu, Wroclaw, Katowice nebo Berlín a když budete mít kliku, tak můžete najít letenky i pod 3000 Kč. Zkuste si jednoduše vyhledat letenku přes Kiwi.com.

2. Autem z Čech na Island

Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, na Island můžete dojet vlastním autem z Čech. Přečtěte si náš článek Na Island autem z Čech, ve kterém se dozvíte všechny informace.