Nejvyšší hora Barmy Hkakabo Razi je jedním z nejodlehlejších míst na naší planetě. Abyste na ni mohli vylézt, musíte letět do města Putao, odkud vás čeká 4 týdny dlouhá cesta pěšky přes bahnité pralesy plné pavouků, hadů a další havěti. Potom "stačí" zdolat obří ledovou stěnu vysokou 5881 metrů. Podívejte se na krátké video z neúspěšné výpravy na vrchol od National Geographic:
5. Tsingy de Bemaraha, "kamenný les" na Madagaskaru
Tyto skalnaté útvary a kaňony se formovaly více než milion let v podzemí v podobě obrovských jeskyní. Během té doby monzuny odmyly vrstvy vápence a silné vrstvy křídových sedimentů a vytvořily tento systém unikátních, tajuplných přírodních mostů, věží a soutěsek, které jsou vysoké až 120 metrů.
6. Rock Islands, Palau
Skalní ostrovy jsou součástí souostroví Palau v Tichém oceánu. Jsou daleko od civilizace a nejsou trvale obydlené. Archeologické průzkumy ale prokázaly, že již před několika tisíci lety na ostrovech žili takzvaní malí lidé. Tito malí lidé se sem pravděpodobně dostali z nedalekých Filipín.
7. Atol Palmyra
Tento panenský ostrov leží na rovníku v Tichém oceánu jižně od souostroví Hawaii a tvoří magickou nedobytnou pevnost uprostřed oceánu.
8. Dallol, Etiopie
V blízkosti vulkánu Dallol probíhá těžba soli, takže se nedá říci, že je to zcela nedotknutá oblast. Bezprostřední okolí vulkánu je ale neobydlená a pustá krajina. Vědci navíc tvrdí, že povrch vypadající jako jiná planeta, je nápadně podobný povrchu jednomu z měsíců Jupiteru, měsíci Io.
9. Amazonský prales
Tento neskutečný panenský prales se rozkládá na území devíti různých zemí v Jižní Americe: Brazílie, Peru, Kolumbie, Venezuely, Ekvádoru, Bolívie, Guyany, Surinamu a Francouzské Guiany. Je tak obrovský, že ho lidé nikdy nedokážou celý prozkoumat.
10. Hora Gangkhar Puensum, Bhútán
Gangkhar Puensum v Bhutánu je nejvyšší horou světa, která nebyla zdolaná člověkem. Leží na sporném území mezi Bhutánem a Čínou a tyčí se do výšky 7570 metrů.