V těchto venkovských rájích je déšť součástí dobrodružství.
1. Island: Hesteyri k Latrar Straumnes
Prozkoumejte rezervaci Monteverde Cloud Forest prostřednictvím devítikilometrové sítě bahnitých stezek a zvýšených visutých mostů. V této části Kostariky prší nejvíce za rok, většinou mezi dubnem a listopadem, což je příznivé pro 3021 známých druhů živočichů. Mějte oči otevřené, možná uvidíte jaguára, ocelota a budete obdivovat neuvěřitelnou pestrost ptactva.
7. Itálie: Via Francigena Trail
Via Francigena není obyčejnou cestou pro cykloturistiku. Jedná se o staletou obchodní cestu, která vede od Canterbury v Anglii až do Říma. Stezka spojuje nespočet měst a vesnic v západní Evropě, včetně 25 cest v Toskánsku (po tomto výšlapu se nebudete chtít vrátit zpět do reality). Skutečnou léčbou je ale Monte Amiata. Zkuste Via Francigena do San Quirico d'Orcia a vydejte se na cestu dlouhou 20 kilometrů kolem spící sopky. Když prší, bukové lesy jsou svěží a mají neuvěřitelně zelený mech, díky němuž vše kolem vás vypadá jako z pohádky.
8. Severní Karolína: Gregory Bald Trail
Častý déšť a hlubokého lesy dělají osm kilometrů Gregory Bald Trail zápis do bucket listu. Dávejte pozor na oranžové salamandry, kteří zde žijí, když při cestě na vrchol budete prozkoumávat hluboké lesy.
9. Nový Zéland: Keplerova stezka
Na Novém Zélandu prší zhruba 200 dní v roce, takže vaše šance na vyhledání pouze slunečných dní je malá. Přijměte to. Vydejte se do Národního parku Fiordland, kde se déšť promění ve řvoucí vodopády kolem ledovcem vytesaného údolí. Vyhněte se ikonickému a přeplněnému Milford Track a vydejte se do méně známého místa: 37 mílí Keplerovu stezku.
10. Kolumbie: Mongui do Páramo de Ocetá
Vysoko v kolumbijských Andách, déšť je konstantní a stezky vás vedou přes nesčetné bažiny. Je tu dost teplo a dusno, což může být trochu obtížné, rozhodně ale nic, co by se nedalo přežít – dokonce i v prosinci. Bílá mlha představuje výrazný kontrast s mechem a žíznivými, jasně purpurovými a žlutými květy, které rostou podél stezky.
Aneta Strohová
Aneta, neboli také Ejnets, jezdí všude low-cost, hlavně po Evropě a Americe, ráda žije v evropských teplých krajích a píše o tom a svém životě na jejím blogu Ejnets. Její životní láska je Lisabon a dobré víno. O čemž se také na blogu dozvíte.