Příjemná dovolená v hlavním městě kultury!

V roce 2003 byl Štýrský Hradec jediným evropským hlavním městem kultury. Tento skutečně kulturně nabitý rok hlavního města kultury zanechal mnoho trvalých stop: I po 20 letech tak můžeme obdivovat jeho dozvuky, jako je ostrov Mur, Dům umění nebo Rakouský sochařský park.

Murinsel Mariahilferplatz / foto Graz Tourismus - Harry Schiffer

Staré se potkává s novým. Gotika, renesance a baroko se v půvabném starém městě Štýrského Hradce mísí s moderní architekturou. V srdci města se tyčí zámecký vrch Schlossberg, jehož dominantou je hodinová věž. Nahoru se dostanete pěšky, výtahem nebo lanovkou. Dolů – pro všechny, kteří hledají maximální zážitky – se můžete vydat na úchvatnou skluzavku „The Slide“.

Také hned za branami města je toho mnoho k objevování a ještě více k užívání: Z města na venkov za 10 minut – to je něco, co turisté najdou pouze v zážitkovém regionu Štýrský Hradec.

Rakouský sochařský park Zeměkoule jako kufr / (c) Peter Weibel, region Graz - Mias Photoart

To je zážitek!

Štýrský Hradec je jediné rakouské hlavní město kulinářských požitků! Můžete si zde pochutnat na tradičních štýrských restauracích, moderních stylových restauracích, barech, útulných kavárnách a téměř na každém rohu v útulných a někdy i živých zahrádkách pro hosty. Seznam regionálních kulinářských specialit se čte jako seznam ingrediencí pro dokonalou kuchyni na dovolené, a Štýrský Hradec má dokonce lanýže.

Také gastronomie v okolí Štýrského Hradce je nápaditá a rozmanitá: V okolí Štýrského Hradce se nachází mnoho dobrých tradičních hospůdek, vynikajících restaurací, horských chat, typických vinných sklípků a idylických míst vhodných pro piknik.

Pěší turistika Altes Almhaus / foto (c) Graz Region - Mias Photoart

V turistických botách je svět mnohem krásnější!

Pokud chcete vyrazit vysoko, můžete se do turistického ráje dostat přímo ze Štýrského Hradce. Od Hebalmu přes Gleinalm až po Schöckl se nabízí mnoho pěších túr, na kterých si všichni milovníci přírody přijdou na své. Těžko tomu uvěřit, ale Štýrský Hradec se může pochlubit i svišti, kamzíky, lipicány a těmi nejkrásnějšími výhledy.

Přehled měst / foto (c) Region Graz - pixelmaker

Nyní přeřadíme na další rychlostní stupeň!

Na 17 zajímavých cyklistických trasách toho objevíte spoustu: nádhernou přírodu, špičkové výletní cíle, fantastické výhledy a panoramata, osvěžující jezera ke koupání, regionální pochoutky a mnoho dalšího. „Hlavní cyklistickou tepnou“ Štýrského Hradce je oblíbená murská cyklostezka R2, která protíná region od Štýrského Hradce na severu až po roviny Štýrské pánve na jihu. Zatímco jih nabízí rovinatější trasy, v oblasti Štýrské pahorkatiny na severu najdete poněkud náročnější trasy. Nejzajímavější na západě je trasa „I‘ll be back“ s přestávkou v muzeu Arnolda Schwarzeneggera.

stáje lipicánů v Piber / foto (c) Region Graz - Mias Photoart

Nejkrásnější místo na světě!

Některé z nejlepších výletních cílů ve Štýrsku se nacházejí v zážitkovém regionu Štýrský Hradec. Kulturní vyžití na nejvyšší úrovni, jediný rakouský skanzen Stübing, Lurgrotte jako největší krápníková jeskyně v Rakousku, kterou protéká voda, nejstarší dosud existující cisterciácký klášter Rein nebo majestátní koně v domovině lipicánů.

ŠTÝRSKO VÁS ZVE!

Mnohostranné, rozmanité a plné požitků: Na dovolené se Štýrsko představuje ze své nejkrásnější stránky. Mezi ledovci a vínem je snadné objevovat četné přírodní scenérie, kulturní poklady a typické štýrské pochoutky. Udělat něco dobrého pro sebe nebylo nikdy jednodušší. Zkuste to a rezervujte si dovolenou v Rakousku, protože Štýrsko chutná a cítí se dobře!

Tourismusverband Region Graz
Messeplatz 1/Messeturm | 8010 Graz | Austria
T +43 316 8075-0
info@regiongraz.at
www.regiongraz.at
#visitregiongraz

www.steiermark.com