Do Dubaje si v nejbližších měsících nezaletíte, ale z domova si můžete vydat alespoň na virtuální procházku po populárním arabském emirátu. Užijte si tour po celém městě a zajděte i do nejlepších dubajských muzeí, artových míst nebo do jednoho z letních sídel zesnulého šejka.

Skoro třímilionová Dubaj je stejně jako jiné světové metropole v těchto dnech bez turistů. Těm, kdo ale doma obtížně zahánějí nudu nebo třeba už pomalu sní o dovolené, nabízí alespoň virtuální procházku.

Online platforma Dubai 360 umožňuje navštívit celou řadu dubajských dominant nebo si užít výhledy z nejrůznějších mrakodrapů.

Projít se můžete také v Dubajském muzeu, které se nachází v nejstarší budově ve městě. O autentický návrat do minulosti se postarají i nejrůznější zvuky a historické expozice.

Šejkovo letní sídlo

Za virtuální návštěvu stojí i památka Umm Al Sheif Majlis, která sloužila jako letní sídlo zesnulého šejka Rašída ibn Saída Al Maktúma. Dvoupatrová budova, známá svým klidným okolím, nabízela dokonalý únik před hlukem města, a dnes se je známá především proto, že zde šejk Rašíd a jeho poradní sbor stále přijímají významná rozhodnutí.

Centra umění

A jeden tip pro milovníky umění. Vyhlášená umělecká čtvrť Alserkal Avenue je tmelícím prvkem dubajské artové komunity. Diváci zde mají možnost virtuálně zhlédnout všechny aktuální výstavy a seznámit se na dálku s některými tvůrci.