Letní osvěžení v přírodě si lidé užívali již od dob antiky. Trávit čas během veder na osvěžujícím místě, jako je Ausseerland, vám dokáže splnit toto dovolenkové přání: Daleko od tropických nocí a zavřených okenic se místo toho zhluboka nadechněte, užívejte si, hýčkejte tělo i mysl! Díky příjemnému klimatu, rozmanité přírodě a nabídce zajímavých aktivit splňuje Ausseerland vše, co je pro letní dovolenou potřeba.

BergeSeen eTrail / (c) Salzkammergut - Katrin Kerschbaumer

Je to víc než jen rychlý prázdninový výlet. Tento efekt vychází nejen z přírodních podmínek, ale i z přístupu obyvatel Ausseerlandu k životu: Letní osvěžení v Ausseerlandu, to jsou úchvatné scenérie, hory a jezera, všechny odstíny, které se v nich dají najít a které vás ohromí. Letní pobyty jsou také ve znamení setkávání, kultury a kulinářských zážitků, které poskytují zábavu a potěšení během večera. Na prvním místě v seznamu je však během léta pobyt v klidném prostředí a nicnedělání. Zbavit se napětí a dopřát si lenošení v pravém slova smyslu.

Prázdninová nálada s koupáním a úchytnou horskou scenérií

Díky své poloze má Ausseerland v horkých měsících optimální podmínky pro trávení příjemných chvil. Přes den hřeje slunce a teploty stoupají tak, aby přispěly k letní náladě. Koupání a vodní sporty v místních koupacích zařízeních nabízejí možnost prázdninového dovádění a ochlazení.

Pod modrou oblohou jsou právě v tomto regionu možnosti nádherných výletů. Příroda je svěží a zelená, louky plné bylin voní a lesy poskytují stín. Nic tak nezklidní a neuvolní naši mysl jako osvěžující vzduch v lese! O fyzickou pohodu se postarají horské chaty s regionálními specialitami a občerstvením. Pokud začnete túru ráno, můžete si vychutnat rosu a den zakončit koupelí nohou v chladivých potocích a říčkách – to je opravdový zážitek!

Malebný pohled na centrum Altaussee na břehu alpského jezera Altausseer See (jezero Aussee) v Ausseerland, Salzkammergut, Štýrsko, Rakousko / foto shutterstock

Aussee, tam, kde se slaví a hoduje

Až budete mít večer chuť vyrazit ven, vyplatí se podívat se do kalendáře akcí v Aussee. Zábava, jako jsou kulturní akce, každoroční Ausseerské letní noci a kulinářské akce, nabízí možnost ponořit se do životního stylu Ausseerlandu. V létě se na mnoha jídelních lístcích objevuje čerstvý siven či zvěřina z místních lesů a steaky od regionálních farmářů. Hosté i místní obyvatelé si společně užívají letní večery venku – rádi při hudbě a tanci, jak se na příjemné posezení patří.

Chladivé noci: Probuďte se jako znovuzrození

Noci vás ochladí, abyste mohli po náročném dni usnout klidným spánkem. Místo tropických nocí se vzduch naplní kyslíkem a Ausseerland se zklidní. Obklopení přírodními materiály, jako je nábytek ze dřeva a doplňky z nejjemnějšího lnu a lodenu – tradiční plstěné vlněné tkaniny – které jsou použity v mnoha pokojích a navozují příjemný pocit při relaxaci. Osvěžení přes den a odpočinek v noci. To je letní svěžest Ausseerlandu. Pro vaše chvíle!

Kontakt: Tourismusverband Ausseerland Salzkammergut

Mail: info@ausseerland.at Web: www.ausseerland.at

Ausseerland Salzkammergut

Oblast Ausseerland je štýrskou části Solné komory. Mezi nejznámější obce v této oblasti patří Bad Aussee, Bad Mitterndorf nebo Altausee. Je to krásná hornatá krajina s malebnými jezery Grundlsee, Altausseer See a Toplitz See. Mezi výletní cíle patří oblast Loseru či Tauplitalm, solné doly v Altaussee nebo lázně v Bad Mitterndorfu a v Bad Aussee. V čistých jezerech se dá koupat a jezdí po nich výletní lodě, v oblasti jsou turistické stezky i cyklostezky.

Tourismusverband Ausseerland Salzkammergut

Web: www.ausseerland.at