České turisty láká Thajsko zejména v zimních měsících, kdy v asijské zemi hledáme únik před dlouhou zimou. Nezapomínejme ale, že v Thajsku najdete mnohem víc než jen překrásné písečné pláže a azurově modrou vodu. Nádherná zelená příroda, pralesy bohaté na nejrůznější druhy rostlin i zvířat. To vše stále nabízí i dnešní, filmem Pláž proslavená, a také trochu poskvrněná, země. Zkuste sjet z hlavní silnice a nelpět jen na výletech na známé ostrovy, které už často víc než panenskou přírodu nabízí pohled na zástupy turistů.

Připravili jsme seznam, kde jsme pro každého cestovatele vybrali něco. 20 dechberoucích míst v Thajsku, která čekají na vaši návštěvu, jsou právě i ty známé ostrovy, protože i přes davy turistů stále skrývají jedny z nejkrásnějších pláží na světě.

1. Provincie Kanchanaburi

Příspěvek sdílený Thailand Travel Blog ?? (@tielandtothailand),

Třetí největší provincie Thajska, kde najdete i nechvalně známý most přes řeku Kwai. Národní parky, vodopády a spoustu jeskyní. Pokud si chcete odpočnout od pláže, tady je to to pravé.

2. Provincie Krabi

Příspěvek sdílený Thailand Travel Blog ?? (@tielandtothailand),

Jižní provincie s nejstarší historií nabízí krásné pláže a malebnou přírodu. Právě odsud se vydáte na tolik známé thajské ostrůvky v okolí.

3. Most Tham Krasae

Železnice smrti, která opravdu nahání hrůzu. Vydejte se sem co nejdřív brzy ráno, ať se vyhnete turistům.

4. Ostrůvky Ko Khai

Příspěvek sdílený Thailand Travel Blog ?? (@tielandtothailand),

30 minut od známého Phuketu vzdálené ostrůvky Koh Khai Nok a Koh Khai Nai jsou perfektní adepti pro nalezení vytouženého ráje na zemi. Pokud potřebujete odpočívat, tohle bude vaše jasná zastávka.

5. Národní park Doi Inthanon

Tento národní park mimo jiné skrývá také stejnojmennou nejvyšší horu celého Thajska. Při výšlapu (nebo výjezdu, to necháme na vás) na samotný vrchol se vám otevřou překrásná panoramata okolních zelených kopců.

6. Wat Pho, Bangkok

Příspěvek sdílený Amazing Thailand (@amazingthailand),

Bez návštěvy historických chrámů byste Thajsko neměli opouštět. Buddhistický Wat Pho se nachází kousíček směrem na jih od bývalého sídla králů - komplexu Grand Palace.

7. Ostrovy Phi Phi

Jedny z nejznámějších thajských ostrovů, ležící v provincii Krabi, jsou opravdu hodně turisticky navštěvované. Není se však čemu divit, nádherná čistě modrá voda a písčité pláže známé z filmu Pláž lákají asi každého cestovatele, který do Thajska zavítá.

8. Ostrov Ko Tao

Příspěvek sdílený Amazing Thailand (@amazingthailand),

Pokud se chcete jet do Thajska hlavně potápět, nemusíte přemýšlet, kam dál. Želví ostrov Ko Tao vám odhalí nekonečné krásy podmořského světa.

9. Národní park Khao Sok

Stálezelený prales a vápencové skály, které trčí z vody přímo k nebi, vzácné květiny i zvířata, to vše můžete najít v Khao Sok. Pozor na divoké slony!

10. Ostrov Ko Samui

Příspěvek sdílený Amazing Thailand (@amazingthailand),

Dopravně snadno dostupný a třetí největší thajský ostrov Ko Samui láká zejména jako první destinace turisty přijíždějící do Bangkoku.

11. Čiang Mai

Hospodářské centrum severní části země je nejoblíbenějším místem v Thajsku pro setkání digitálních nomádů z celého světa. Skvělé místo pro výlety do okolí!

12. Ostrov Ko Tapu

Příspěvek sdílený Amazing Thailand (@amazingthailand),

Ko Tapu, nebo taky ostrov Jamese Bonda, jak se mu přezdívá, je asi nejznámější ostrov v celém zálivu Phan nga Bay. Malinkatý ostrov proslavila především právě bondovka Muž se zlatou zbraní, který se v jeho okolí natáčel.

13. Park Lumpini, Bangkok

Příspěvek sdílený Amazing Thailand (@amazingthailand),

Největší park v Bangkoku ve všední den láká místní na hromadné cvičení aerobiku, o víkendu zase na piknik. Dívejte se pozorně, možná spatříte i přes metr dlouhé vodní varany!

14. Chrám Wat Muang

Příspěvek sdílel uživatel @beyondbangkok,

Pokud chcete naživo spatřit opravdu velkého zlatého Buddhu a osmou nejvyšší sochu na světě, vydejte se do chrámu Wat Muang v provincii Ang Thong poblíž Bangkoku.

15. Ayutthaya

Původní město Ayutthaya bylo v 18. století zničeno. Na jeho základech vyrostlo moderní město Ayutthaya a pozůstatky starého města s až 400 buddhistickými kláštery tady můžete navštívit.

16. Bangkok

Příspěvek sdílel uživatel @beyondbangkok,

Ve svém životě jsem se zatím setkala jen s málo lidmi, kteří si za svůj pobyt v Thajsku Bangkok oblíbili. Počítejte proto předem s velkou hektičností města a snažte se na něm ocenit zejména jeho kulturní památky, noční život a zajímavé jídlo. Tohle město totiž má co nabídnout.

17. Provincie Mae Hong Son

Thajská provincie ležící v severozápadní části země láká turisty na příjemné chladnější klima a nekonečné možnosti pro dobrodružné cesty na motorce. Navíc je to tady už jen co by kamenem dohodil do Barmy.

18. Záliv Loh Samah

Příspěvek sdílený THAILAND?? (@thailand),

Záliv Loh Samah na ostrově Ko Phi Phi nabízí kromě pěkných výhledů a možností pro pěkné fotky z dovolené také překrásný pohled na žluté a modré rybky. Postačí vám šnorchl a potápěčské brýle, žádné hluboké potápění není potřeba.

19. Dvě Chedi, Doi Inthanon

Příspěvek sdílený Amazing Thailand (@amazingthailand),

Asi 3 km od vrcholku nejvyšší hory Doi Inthanon se nachází dvě Chedi, Phra Mahathat Naphamethanidon a Naphapholphumisiri (zkuste 3x zoapkovat), jedna k narozeninám královi a druhá královně.

20. Ostrov Ko Čang

Příspěvek sdílený Thailand Travel Blog ?? (@tielandtothailand),

Druhý největší ostrov se jmenuje Sloní ostrov, protože prý tvarem připomíná plavajícího slona.

Byli jste v Thajsku? Které místo na našem seznamu chybí?

Dejte nám vědět v komentářích!