S blížícím se koncem roku většina z nás přemýšlí nejen nad tím, co svým blízkým nadělí pod stromeček, ale také nad tím, kde a jak oslaví silvestr. Někteří preferují domácí oslavy v kruhu přátel, zatímco pro jiné je silvestr záminkou vydat se do cizích krajin a zjistit, jak vítají nový rok jinde ve světě. Pojďme se podívat na to, která města v zahraničí dokážou přichystat velkolepé silvestrovské oslavy, na které jen tak nezapomenete.

Sydney

Pokud chcete vstoupit do nového roku mezi prvními, Austrálie je jasná volba. Sydney je jedno z prvních velkoměst na světě, které zahajuje ohňostroje a kde probíhají oslavy ve velkém stylu. Na silvestra si v okolí přístavu Sydney Harbour užijete jedinečnou podívanou se slavnou Operou a Harbour Bridge v pozadí. A navíc u toho nebudete muset mrznout, protože v Austrálii je tou dobou léto v plném proudu!

New York

Newyorské silvestrovské oslavy jsou legendární. Na náměstí Times Square se každoročně sejde odhadem jeden milion lidí, aby si užili světelnou show, vystoupení známých hvězd a konfetovou sprchu. Nový rok je zde tradičně zahájen spuštěním “koule času” po tyči uprostřed náměstí.

Londýn

Pozadu s oslavami silvestra nezůstává ani britská metropole. Nejlepší výhled na působivé ohňostroje budete mít ze břehů řeky Temže, kam si však musíte dopředu koupit vstupenku. Zdarma můžete celou půlnoční podívanou pozorovat z různých vyhlídek na vyvýšených místech po celém městě.

Dubaj

Dubaj je známá tím, že dělá vše proto, aby si získala prvenství v různých ohledech. Vše musí být největší, nejdražší, nejoriginálnější – a to platí i při silvestrovských oslavách. Burdž Chalífa je v současné době nejvyšší budovou na světě a na silvestra se všechny pohledy v Dubaji soustředí právě na ni. Není divu; světelná show a ohňostroje v hlavní roli s tímto mrakodrapem jsou opravdu jedinečné.

Rio de Janeiro

Hledáte-li ten největší silvestrovský mejdan na světě, musíte za ním do Brazílie. Říká se, že na čtyřkilometrové pláži Copacabana každoročně vítá nový rok okolo dvou milionů lidí. Ustáli byste takovou party?

Tchaj-pej

Jet oslavit příchod nového roku do Tchaj-wanu by asi většinu z nás nenapadlo. Čím je ale hlavní město této malé Čínské republiky tak zvláštní? Především ohňostrojovou podívanou, kterou můžete vidět na nejvyšším zdejším mrakodrapu s názvem Tchaj-pej. Věřte, že takovou show jen tak někde neuvidíte.

Las Vegas

Je-li na nějaké město opravdu spolehnutí, pokud chcete zažít pořádný mejdan, pak je to určitě Las Vegas. Ve městě hříchu se slaví celoročně – a poslední den v roce to platí mnohonásobně. Více než šest kilometrů dlouhý bulvár procházející celým městem (Las Vegas Strip) se totiž kvůli silvestrovským oslavám uzavírá pro automobily, aby si zde davy lidí mohly užít nezapomenutelné ohňostroje a další program.

Bangkok

Silvestr se dá oslavit také pořádnou “pařbou v Bangkoku”. V málokterém asijském městě na vás čeká takový noční život jako právě zde. V thajské metropoli se na silvestra sejdou stovky tisíc lidí na náměstí u obchodního centra CentralWorld, aby si užili parádní ohňostroje, a potom se přesunou do mnoha barů a nočních klubů, kde probíhají oslavy až do rána.

Už jste někdy slavili příchod nového roku v zahraničí? Kde se vám líbil nejvíce?

Michaela Ordošová

Míša je pořádkumilovný introvert, který podezřele často opouští svoji komfortní zónu. Například studiem a prací v Londýně, procestováním východní a jihovýchodní Asie na vlastní pěst nebo povídáním o sólo cestování na svém Youtube kanále. Její cesty můžete sledovat také na Instagramu.