Mnoho lidí, co se chystají do Kolumbie, asi o tomto ostrově nikdy neslyšelo. Je to takový zatoulaný karibský ráj Kolumbie, kam byste si měli určitě udělat výlet, pokud je tato země na vašem bucket listu.

I když ostrov patří ke Kolumbii, kultura se zde už mixuje a spíše tady poznáte ten pravý Karibik než další kolumbijskou destinaci. Což je jen výhodou, můžete toho objevit a prozkoumat víc. Další zajímavostí je, že zde lidé často preferují angličtinu.

Na co se připravit?

Pokud máte rádi duty-free nakupování, bude to pro vás ráj, ostrov se nachází ve vodách Kostariky a Nikaraguy, tedy v duty-free zóně.

Celý ostrov je také považován za národní park, tudíž vás čeká při vstupu ne zrovna malý poplatek, stejně tak i ubytování je o něco dražší, než jste zvyklí z pevninské Kolumbie, ale věřte mi, stojí to za to. Pokud ale vaši cestu naplánujete dobře a s předstihem, letenky z pevniny sem nejsou drahé. dražší poplatek na ostrov se dá tedy tímto vykompenzovat. Ubytování v drahých hotelů, vyměňte raději za ubytování u místních nebo si pronajměte celý apartmán.

Co zde podniknout?

Tady jsme v Karibiku, tedy průzračná voda, jemný a bílý písek vás zde budou čekat s otevřenou náručí. Užijte si do sytosti tohoto ráje na těch nejkrásnějších pláží této planety. A jelikož ostrov není tolik známý, ani pláže nejsou přeplněné lidmi. Pohodu a klid zde najdete hned na několika z nich – u toho si dejte oblíbené Coco Loco.

Užijte si i vodních sportů, například potápění či kitesurfing. Turistické agentury nabízejí i několik výletů na okolní ostrovy a další atrakce. Jedním z nejoblíbenějších výletů zde je Johnny Cay Isle, kde si můžete i zaplavat s exotickými rybami a mantami.

Ostrov je doopravdy malinký, stačí si pronajmout kolo, skútr či golfové autíčko a můžete si ho projet celý. Najdete spoustu krásných zákoutí a nepotřebujete ani žádného průvodce, vše můžete zvládnout na vlastní pěst.

S tím se pojí i ochutnávka zdejšího jídla a seznámení se s místními, kteří s vámi rádi prohodí pár slov.

San Andrés je jedno z nejkrásnějších a nejklidnějších míst, co jsem kdy navštívila. Pokud zavítáte do Kolumbie, byla by velká škoda tento ráj vynechat.