Pokud chcete vyrazit do Thajska k moři, máte na výběr nespočet možností, kde strávit dovolenou. Jižní cíp Thajska obklopuje velké množství ostrovů slibujících tropické dobrodružství. Ostrovy, na které narazíte v průvodcích nejčastěji, jsou Phuket, Ko Phi Phi, Ko Samui, Ko Tao či Ko Pha Ngan. Thajsko má však ostrovů stovky a najdete zde řadu ostrovů, které zatím unikají pozornosti turistů, a přitom nabízejí pohádkové resorty a podmínky pro pohodlný pobyt. Takže jestli patříte k milovníkům klidu a prázdných pláží, máme pro vás několik tipů na neturistické ostrovy v Thajsku!

Ko Mak

Ko Mak je jedním z ostrovů v Thajském zálivu u hranic s Kambodžou. Konkrétně ho najdete mezi dvěma většími ostrovy Ko Chang a Ko Kut. Ko Mak je ideálním místem pro dovolenou s dětmi, neboť moře je u pobřeží velmi mělké. Na tomto ostrově si můžete vybrat z celé řady ubytování. Nejspíš tady nepotkáte mnoho dalších lidí.

Ko Kut (Koh Kood)

Chcete-li najednou navštívit více thajských ostrovů, můžete pobyt na Ko Maku ideálně propojit se sousedním ostrovem Ko Kut. Ko Kut je jeden z nejvzdálenějších thajských ostrovů a turisté sem téměř nezavítají. Na tomto ostrově najdete kromě ukázkových bílých pláží také rozsáhlý deštný prales, několik vodopádů, kokosové plantáže a rybářské vesničky.

Ko Phayam

Klidnou dovolenou můžete strávit také na ostrově Ko Phayam v Andamanském moři. Říká se o něm, že tam panuje velmi pohodová atmosféra a společnost vám bude dělat víc opic než lidí. Na Ko Phayam vyrazte co nejdřív, možná se z něj totiž brzy stane nový turistický hit!

Ko Kradan

Pokud se chcete cítit jako na opuštěném ostrově, zvolte Ko Kradan. Malý ostrůvek v Andamanském moři je součástí národního parku Hat Chao Mai. Máte tedy záruku, že krajina, kterou uvidíte, je jednou z nejkrásnějších v jižním Thajsku. Ubytování na Ko Kradanu najdete jenom několik, takže si můžete být jistí, že vám dovolenou nezkazí davy ukřičených turistů. Určitě si však rezervace udělejte s předstihem. Kromě pohádkových pláží a zelené džungle jsou zde také ideální podmínky pro potápění – můžete tu dokonce narazit na vraky japonských lodí ze druhé světové války.

Koh Yao Noi

Koh Yao Noi je jedním z nejlépe utajených thajských pokladů, patří k ostrovům v zátoce Phang Nga, které obklopují velmi populární ostrov Phuket. Turistickému ruchu však zatím zdárně uniká a setkáte se zde spíše jen s místními Thajci, kteří se živí rybařením a pěstováním kokosů. Koh Yao Noi je navíc poměrně velký ostrov, kde nebudete mít nouzi o odlehlé pláže ani o dostatek aktivit. Můžete se potápět, jezdit na kajaku nebo trekovat džunglí.

Ko Tarutao

Na malém ostrově Ko Tarutao si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to být trosečníkem na pustém ostrově. V roce 2002 se zde natáčela jedna řada americké reality show Survivor. Vy ale jako návštěvníci tu samozřejmě máte k dispozici jednoduché bungalovy a stany, pár restaurací, a dokonce i nějakou tu elektřinu. Na ostrově si můžete užít prázdné pláže, vodopády, mangrovníky, útesy a další přírodní krásy.

Které ostrovy v Thajsku patří mezi vaše oblíbené?

Michaela Ordošová

Míša je pořádkumilovný introvert, který podezřele často opouští svoji komfortní zónu. Například studiem a prací v Londýně, procestováním východní a jihovýchodní Asie na vlastní pěst nebo povídáním o sólo cestování na svém Youtube kanále. Její cesty můžete sledovat také na Instagramu.