V Dubaji už se naplno otevírá projekt Bluewaters Island – nový umělý ostrov přímo naproti nejpopulárnější pláži JBR. Nabídne ubytování v luxusních hotelech, privátní residence, desítky restaurací i nákupních možností. Příští rok se na něm navíc otevře i nejvyšší vyhlídkové kolo světa

Nové residenční i turistické místo při dubajském pobřeží chce v sobě kombinovat klid ostrovního života a ruch světové metropole. Přístupné bude přes most po vodě.

Majitelům privátního bydlení i hotelovým návštěvníkům poskytne z jedné strany unikátní výhled na dubajskou pláž JBR, kterou lemuje linie mrakodrapů, a z druhé strany na širé moře.

Slibuje také množství restaurací s venkovním posezením, i širokou paletu pěších zón, kaváren a podniků pro mladé. Obchodní zóna The Wharf (přístaviště) na ostrově dále nabídne celkem 132 obchodů.

Vyhlídkové „oko“ Dubaje

Návštěvníci si už nyní mohou také zblízka prohlédnout monstrózní vyhlídkové kolo zvané Ain Dubai (. ‚Ain‘ znamená arabsky ‚oko‘), které bude po otevření v příštím roce s výškou 250 metrů oficiálně nejvyšším na světě.

Ve 48 kabinách, které pojmou až 1 400 pasažérů najednou umožní pozorovat široké pobřeží Dubaje a v nejvyšším bodě také dohlédnout za linii mrakodrapů podél pláže.

V číslech:

  • více než 250 m: výška Ain Dubai, které je tak nejvyšším vyhlídkovým kolem světa
  • 16 letounů Airbus A380: hmotnost obvodového rámu vyhlídkového kola
  • 25 %: o tolik více oceli bylo použito na stavbu kola Ain Dubai než na stavbu Eiffelovky
  • 9 000 tun: celkové množství oceli použité na stavbu projektu Ain Dubai

Ain Dubai by mělo být dalším lákadlem i pro ty, kdo zamíří příští rok do Dubaje kvůli světové výstavě EXPO. Ta začne 20. října 2020 a měla by být největší v dosavadní historii.