Inspirujte se na svou další dobrodružnou cestu a vydejte se objevovat nejméně navštěvované země světa.

1. Tuvalu

Tuvalu je malé souostroví, které leží v Oceánii mezi Austrálií a Havají. Ostrov je nejméně navštěvovanou zemí světa a ročně uvítá jen kolem jednoho až dvou tisíc turistů. Souostroví se skládá z 8 ostrovů a žije na nich asi 12 000 obyvatel. Místní parlament má pouze 15 členů a oficiálně vládne zemi královna Alžběta II.

2. Kiribati

Kiribati je souostroví, které se skládá ze 35 atolů, korálových útesů a ostrovů. Ročně ho navštíví jen asi 4000 turistů. Leží na obou stranách rovníku a také je to jediný stát, který leží na všech čtyřech polokoulích (jižní, severní, západní, východní). A je to první země na světě, kde se začíná slavit nový rok. Takže pokud nemáte plán na silvestra, tak vyražte na Kiribati.

Příspěvek sdílený Dev ? (@devonmonique),

3. Komory

Komory neboli Islámská federativní republika je souostroví ležící nedaleko afrického pobřeží. Najdete je mezi Mozambikem a Madagaskarem. Země s krásnou přírodou tvořenou vulkanickými vrcholky a jedno z nejméně prozkoumaných míst pro potápění. V roce 2015 navštívilo zemi 24 000 lidí.

4. Svatý Tomáš a Princův ostrov

Malý ostrovní stát, který leží ve Guinejském zálivu. Je to druhá nejmenší africká země a ročně ji navštíví okolo 8 000 lidí. Najdete tu skvělé podmínky pro potápění a vodní sporty. Jedná se o bývalou portugalskou kolonii a hlavní město je tak přehlídkou historické portugalské architektury.

Příspěvek sdílený Pestana Hotels & Resorts (@pestanahotels),

5. Montserrat (v Karibském moři)

Montserrat je velmi málo známý ostrov, který v roce 1493 objevil Kryštof Kolumbus, který ostrov pojmenoval po katalánské národní svatyni Montserrat, která leží nedaleko Barcelony a pravděpodobně je to ten "Montserrat" o kterém jste slyšeli. Montserrat je nejméně navštěvovaným ostrovem v Karibiku a navštíví ho ročně jen okolo 9000 návštěvníků.

6. Džibutsko

Jedna z nejmenších zemí Afriky. Sousedé jsou Etiopie, Eritrea a Somálsko. U hranic s okolními státy se tedy nedoporučuje turistům pohybovat. Zemi navštíví ročně kolem 50 000 turistů, což není úplně málo, ale její sláva a objevení turisty tuto zemi teprve nejspíše čeká.

Příspěvek sdílený Djibouti (@djibeautifull),

7. Východní Timor

Jeden z nejmladších ostrovních států se nachází na východní straně souostroví Malé Sundy. Východní Timor je s počtem 66 000 turistů ročně nejméně navštěvovanou zemí v Asii. Oproti ostatním indonéským ostrovům byl Východní Timor dlouho izolovaný a proto se zde zachovalo křesťanství z dob nadvlády Portugalska.