Enžské údolí, které se nachází mezi pohořím Dachstein a Dolními Taury bohatými na vodu, je oblíbeným cílem turistů a horolezců. Oblast Schladming-Dachstein se rozkládá od Schladmingu na západě až po Grimming-Donnersbachtal na východě a s ní i síť více než 1 000 kilometrů značených turistických tras. Zelená vysokohorská údolí, svěží alpské louky a zasněné lesy vám budou skvělými společníky na mnoha výletech do přírody.

Pěší turistika Giglachsee/ foto Peter Burgstaller

Jednou z pěti oblíbených dálkových turistických tras v regionu je „Dachstein Rundwanderweg“. V osmi denních etapách vede trasa kolem mohutného Dachsteinu. Tato okružní turistická trasa, od mírných alpských luk až po krajinu alpských ledovců, nejenže působivě ukazuje krajinnou rozmanitost regionu – představuje ale také jedinečnou podobu tohoto zvláštního pohoří.

Hurá na vrcholky

Další působivou vícedenní vysokohorskou trasou v Alpách je Schladminger Tauern Höhenweg. Díky nádherným horským jezerům, vodopádům a horským potokům zde můžete vnímat vodní rozmanitost regionu jako málokde jinde. Kromě toho zde na zdatné turisty čekají za odměnu vysoké vrcholové cíle.

via feratta Dachstein/ foto Peter Burgstaller

Strmé skalní stěny a skalnaté vrcholy – oblast Schladming-Dachstein byla vždy oblíbeným cílem horolezců. V regionu se nachází celkem 26 ferratových tras všech obtížností. Ve výškách od 1 000 do téměř 3 000 metrů posilují tělo, mysl i duši. Dvaadvacet z těchto ferrat se nachází ve slunné lezecké oblasti v Ramsau am Dachstein. Kromě slavné dachsteinské ferraty jsou obzvláště oblíbené tři ferraty v soutěsce Silberkarklamm. Trasy s nádhernými výhledy vás vzdušnou čarou provedou soutěskou.

Franzi, první ferrata ve Schladmingských Taurách, je na Reiteralmu a nabízí pravděpodobně jeden z nejkrásnějších výhledů na masiv Dachsteinu. Stoderzinken, který se nachází jen pár kroků od Dachsteinu, se rovněž prosadil jako vyhlášená oblast pro ferraty. Pod oblíbeným panoramatickým vrcholem, u známého Friedenskircherl, se nachází vstup do nádherného lezeckého areálu Klettersteiggarten.

Výlet na horském kole, Viehbergalm / foto Christoph Huber

Každý, kdo hledá cíl své dovolené na horském kole či jiném kole, si ve Schladming-Dachsteinu přijde na své. Od nenáročných cyklistických tras, na kterých si můžete vychutnat horské panorama regionu, až po vzrušující trasy pro horská kola a náročné sjezdy: Na své si zde přijdou jak rekreační cyklisté, tak i milovníci horských kol a sjezdů všech věkových kategorií a zkušeností.

Seewigtal Sommer / foto MathÑus Gartner

Všichni sportovci by si neměli nechat ujít následné kulinářské občerstvení. Jen máloco je tak nezapomenutelné jako kulinářské speciality tohoto regionu – a nejlépe si je vychutnáte s tím nejkrásnějším výhledem. Každé léto je otevřeno více než 90 salaší a chat. V rustikálním prostředí nabízejí vydatná jídla – od císařského trhance po polévku se sýrovými knedlíčky až po regionální speciality. Všechny pokrmy jsou tradičně připravovány a podávány s pověstnou štýrskou pohostinností.

Pěší turistika Giglachsee/ foto Peter Burgstaller

Ve výjimečném prostředí uprostřed přírody a obklopeni nejkrásnějším horským panoramatem můžete v regionu Schladming-Dachstein spojit sport s kulinářskými zážitky.

Schladming - DachsteinMezi velkolepými jižními stěnami Dachsteinu, Schladmingských Taur a Grimmingu se nachází sedm turistických center, která přesvědčují rozmanitostí nabídky, štýrskou pohostinností, ubytováním všech kategorií, špičkovými akcemi a vlastním charismatem.

www.schladming-dachstein.at