Francie nabízí spoustu malebných a krásných míst, je toho tolik, je jich tolik, že je člověk snad ani nemůže za celý život prozkoumat. Možná znáte tajná a malebná místa, která můžete navštívit v Paříži nebo v okouzlujících vesničkách v okolí tohoto hlavního města. Ale Francie má toho o moc víc co nabídnout než jen města kolem Paříže. Co takhle vyrazit na krásná místa, kde najdete tu pravou a nefalšovanou francouzskou kulturu a atmosféru.

Podívejte se na ty nejzajímavější kouty, které musíte alespoň jednou vidět ve Francii

Toulouse

Toulouse je známý jako Ville Rose – Růžové město, je oblíbeýmé hlavně u studentů, které najdete shromážděné na jednom z mnoha náměstí, s dobrým pitím a při klábosení do pozdních hodin. Place du Capitole je nejslavnějším a působivým náměstí v centru města. Odtud se můžete vydat jednou z mnoha ulic, které z něho vycházejí. Můžete zde zkoumat baráčky postavené z růžového kamene, jejichž barva dala městu jméno. Chcete-li přidat klidný dotek k pobytu, můžete navštívit relaxační japonskou zahradu v blízkosti Kongresového centra.

Toulouse má zajímavou historii v roce 257 zde zemřel jeden ze sedmi apoštolů, díky tomu se město může pochlubit největší románskou bazilikou v Evropě. Město bývalo populární pro obchodní cestující během týdne, velkou roli zde totiž hrál letecký průmysl. Nyní je Toulouse ale hlavně trendy jako víkendová destinace.

Rennes

Jedna z oblíbených zastávek ve Francii je v hlavním městě Bretaně v nejvzdálenějším severozápadním regionu. Jsou zde ideální podmínky pro městský život a k moři je to jenhodinu odtud. Krásné město Rennes, známé svou dřevěnou architekturou a velkou vysokoškolskou studentskou populací. Perníkové baráčky jako z pohádky a úžasná atmosféra vás opět přenese do té pravé Francie. Typická středověká architektura dělá Rennes velmi krásným místem. V okolí měste je krajina velmi zelená. Je to příjemné místo k návštěvě, ale rozhodně to nezabere více času jak dva dny.

Jedním z dalších důvodů, proč lidí směřují do Rennes je blízkost Mont-Saint Michel, což je hned další destinace, o které vám zde povíme.

Mont-Saint Michel

Legendární Mont-Saint Michel ve Francii je jistě na vašem bucket listu, protože jeho nádherné fotky obletěly svět a lidé touží toto místo navštívit. Dramaticky stoupá z moře, je to opatství, město a ostrov v jednom. Další zajímavostí je typ ostrova, kde bylo opatství postaveno. Jedná se o tzv. přílivový ostrov, který přinesl slávu tomuto kousku Francie. Díky přílivovému jevu se Mont-Saint Michel stal místem pro náboženské bohoslužby a i zámkem.

Každý návštěvník očekává od Mont-Saint Michel něco jiného. Někteří ho chtějí vidět, protože je záhadným místem. Jiný touží vidět inspiraci pro Disneyův film Tangled, protože byl tento zámek předlohou pro královský hrad Corona. V neposlední řadě někteří chtějí navštívit všechny památky UNESCO na naší planetě.

Bez ohledu na důvod, proč chcete navštívit opatství, máte určitě dost velké očekávání. Jistě, příroda okolo je úžasná, úžasné jsou i ovce procházející se kolem, ozdravné bahno a výhledy kilometry daleko. Připravte se ale na návaly lidí, které jsou až neúnosné, a také vysoké ceny. Je to velká turistická atrakce, tudíž je vždy lepší být na to připraven.

Bordeaux

Navštivte Bordeaux kvůli procházkám nejmalebnějšími ulicemi ve Francii, najezte se zde dobře, popijte ještě lépe – Bordeaux totiž musíte prožít. Zůstává světovým ústředím vína a lidí pracujících na zámcích. Ale je tu také muzeum moderního umění, oblíbené tapas bary a prvotřídní restaurace. Čeká na vás zde hned několik městských památek: nejznámější miroir-d'eau, který odráží nádherný Palais de la Bourse – vskutku nevídaná podívaná.

Bordeaux ukazuje starou důstojnost Francie, ale s přidanou chutí jídla a ovoce. A samozřejmě toho nejlepšího vína. Pokud máte více času, můžete si rezervovat prohlídku vinic v okolí města. Existuje mnoho možností s cenami od 38 do 200 eur. Nejlepší místo, kde si vyberete pro vás nejvhodnější prohlídky, je oficiální turistické centrum v samotném centru města.

Máte další oblíbené destinace ve Francii? Dejte nám o nich vědět.

Aneta Strohová

Aneta, neboli také Ejnets, jezdí všude low-cost, hlavně po Evropě a Americe, ráda žije v evropských teplých krajích a píše o tom a svém životě na jejím blogu Ejnets. Její životní láska je Lisabon a dobré víno. O čemž se také na blogu dozvíte.