Věděli jste, že můžete dojet na Island autem z Čech? Možná vám to přijde zvláštní, ale opravdu to jde. Díky trajektům z Dánska můžete na Island opravdu vyrazit vlastním autem a co je ještě zajímavější: budete-li chtít zažít dvě dobrodružství v jednom, můžete se cestou zastavit i na pohádkových Faerských ostrovech.

Jak se dostat na Island autem z Čech?

Stačí dojet autem do přístavu Hirtshals v Dánsku, odkud vyráží jednou až dvakrát týdně (podle sezóny) loď Norröna na Island se zastávkou na Faeských ostrovech. Jízda trajektem na Island do přístavu Seyðisfjørður trvá zhruba 47 hodin a vyplatí se zejména, pokud cestujete s dětmi.

Jednosměrná rodinná jízdenka na Island vyjde od 18000 – 33000 Kč (podle typu sezóny) a zahrnuje 4 osoby (2 dospělé + 2 děti), přepravu auta a soukromou čtyřlůžkovou kajutu. Možná vám to přijde jako velká částka, ale když cenu vydělíte počtem osob a vezmete v potaz, kolik stojí letenka a že si na Islandu nebudete muset půjčovat draze auto v autopůjčovně, tak je to zajímavá možnost, jak navštívit Island. Navíc do ceny musíte taky započítat jedinečný zážitek z plavby velkým zaoceánským trajektem.

Pro individuální cestovatele a baťůžkáře bez aut existuje také možnost sdílené kajuty, která stojí 4700-7000 Kč za jednu cestu a zahrnuje i jídlo. Přesné ceny si můžete zjistit zde. Jízdní řády najdete na stránkách plavební společnosti Smyril Line. Pokud si budete chtít výlet prodloužit, můžete využít možnost dát si v polovině cesty 3 dny pauzu na překrásných Faerských ostrovech. Ceny a jízdní řády trajektu najdete na stránkách plavební společnosti Smyril Line.

Nejkrásnější místa na Islandu

Rádi byste vyrazili na Island, ale nevíte, jaká místa na Islandu navštívit? Podívejte se na náš související článek 15 úžasných fotek Islandu, které vypadají jako z jiné planety, ve kterém najdete nejkrásnější místa na Islandu.