Obyvatelům Faerských ostrovů se nechtělo čekat na Google, až přijede souostroví vyfotit svými 360° kamerami. Proto se rozhodli zapojit do fotografování ostrovů své čtyřnohé spoluobčany a vymysleli projekt Sheep View 360°, ve kterém pořizují snímky ostrovů ovce.

Život na ostrovech ležících daleko na severu za polárním kruhem bývá často krutý. Obyvatelé Faerských ostrovů jsou proto zvyklí přizpůsobovat se všelijak drsným podmínkám. Místo toho, aby čekali, až Google Street View přijede zmapovat jejich silnice, cesty a mosty, rozhodli se zrealizovat projekt Sheep View 360 a pořídit si vlastní 360° videa.

Díky pomoci místního pastevce a speciálního postroje, který vyrobila ostrovanka Durita Dahl Andreassen pracující v organizaci Visit Faroe Islands, se podařilo vystrojit pět ovcí 360stupňovými kamerami.

Zdroj: Youtube

Zatímco se ovce pasou a procházejí po ostrově, pořizují kamery fotky a odesílají je přes GPS zpátky Adreassenové. Ta je potom nahrává na Google Street View. "Na Faerských ostrovech jsme zvyklí dělat si věci po svém, proto jsme se rozhodli pro tento projekt".

Ovce zatím pořídily panoramatické fotky pěti lokalit na ostrově a také natočily 360stupňové video, ve kterém můžeme prozkoumat ostrov, jako byste sami byli ovcí.

Na Faerských ostrovech žije celkem 80 000 ovcí a 49188 lidí. Cílem tohoto projektu je turistická propagace souostroví, projekt je ale také součástí kampaně, která má přesvědčit Google, aby přijel nafotit ostrovy.

Tento článek byl inspirován článkem na webu The Guardian.