S postupujícím očkováním na Maltě a v zahraničí je pravděpodobnější a dosažitelnější cestování s nízkým rizikem jak pro hostitelskou populaci, tak pro samotné turisty. Vzhledem k tomu, že Malta z hlediska počtu naočkovaných osob dostatečný předstih před většinou zemí, oznámila datum 1. června 2021 jako den znovuotevření cestovního ruchu.

Blue Lagoon

Kritéria cestování

Je nutné dodržovat cestovatelský semafor:

Červené země: V Evropské unii a tam, kde má Malta bilaterální dohodu o veřejném zdraví, mohou osoby plně očkované * (naočkované nejméně deset dní před datem cesty) svobodně cestovat. Před cestou na Maltu je třeba předložit doklad o očkování.
Poznámka: V případě destinací mimo EU musí Malta dodržovat stanovené podmínky EU
(Schengenský prostor)

Oranžové země: Neočkované osoby musí předložit negativní výsledek testu PCR. Tento test musí být proveden nejpozději 72 hodin před příjezdem.

Zelené země: všichni turisté mohou cestovat volně bez omezení

Pokud jde o evropské země, je Malta na druhém místě za Spojeným královstvím, které naočkovaly zatím největší část své populace. Svou první dávku na ostrovech dostalo již přes 40% dospělé populace, což z destinace činí bezpečnou volbu pro budoucí cestování. Současná míra proočkovanosti na Maltě roste denně o více než 1% a maltská vláda vyvíjí úsilí o to, aby očkování ještě více urychlila.

Farní kostel zasvěcený Panně Marii v městečku Mellieha

jeskyně na ostrově Comino

Sunny a Safe COVID

"Malta je mezi českými turisty velmi oblíbenou destinací a turismus jako takový je klíčovým přispěvatelem do maltské ekonomiky, proto od 1. června 2021 s potěšením vítáme zpět turisty z České republiky. Obyvatelé Malty se těší na návrat turistů, kteří milovali naše slunce, kulturu, jídlo a příjemnou atmosféru.

„Malta zavedla bezpečnostní protokoly Sunny a Safe COVID, tak aby své návštěvníky mohla ujistit, že všechny restaurace, poskytovatelé ubytování a služeb musí dodržovat nejvyšší úroveň čistoty a bezpečnosti“ informuje Maltský úřad pro cestovní ruch.

Clayton Bartolo, maltský ministr cestovního ruchu a ochrany spotřebitele, uvedl: „Zdraví a bezpečnost maltských občanů a turistů bude vždy naší nejvyšší prioritou a s pokračujícím očkováním zde na Maltě je plán opětovného otevření destinace navržen tak, aby bezpečné znovuotevření cestovního ruchu na Maltě probíhalo podle oznámených bezpečnostních pravidel.

hlavní město Valleta

Souostroví Goza a Comina

Čeští turisté budou moci navštívit souostroví Malty, Goza a Comina k prázdninovým pobytům i k služebním cestám a užít si všech historických památek a místních atrakcí. Vzhledem k tomu, že mnoho turistů se těší na uvolnění opatření a dovolenou na Maltě, zahájí Maltský úřad pro cestovní ruch také svou novou kampaň „Feel Free Again“. Kampaň si klade za cíl inspirovat cestovatele, aby, až nastane ten správný čas, využili své znovu nabyté svobody k cestování na Maltu a znovu tak zažili vše, co ostrovy nabízejí, a pocit svobody, kterou přinášejí.

Kristýna Gottwaldová
MALTA TOURISM AUTHORITY

Representative Email: kristyna@travel-advance.com

www.mta.com.mt
www.visitmalta.com

Informace k aktuálnímu cestovatelskému semaforu najdete zde:

https://www.visitmalta.com/en/covid-19
Více informací o protokolech Sunny a Safe COVID najdete zde.

O Maltě

Malta je souostroví v centrálním Středomoří. Zahrnuje tři hlavní ostrovy - Maltu, Comino a Gozo. Malta je známá svou historií, kulturou a chrámy staršími 7 000 let a je domovem tří míst světového dědictví UNESCO. Kromě pevností, megalitických chrámů a pohřebních komor se Malta může pyšnit téměř 3 000 hodin slunečního svitu ročně. Angličtina je tam druhým národním jazykem a Malta je součástí EU; Valletta je nejmenší hlavní město v Evropě. Souostroví je známé také svými scenériemi podmořského světa, které každoročně přitahují velké množství potápěčů, zatímco bohatý noční a festivalový život láká mladší cestovatele. V roce 2020 byla Malta přidána do průvodce Michelin, kdy hned tři restaurace získaly Michelinskou hvězdu. V toce 2023 bude Malta hostit Euro Pride 2023 a ILGA ji dlouhodobě hodnotí jako jednu z nejlepších zemí pro LGBTQ + cestovatele. Na Maltu létá přímým letem z Prahy společnost Airmalta a od června oznámila i společnost ČSA spuštění svého přímého letu z Prahy. Délka letu je pouhé 2,5 hodiny.