Dobrodružný a sportovní region Erzberg Leoben se nachází v srdci Štýrska. Jen 5 hodin jízdy autem z Prahy na vás čeká spoustu zajímavých zážitků – můžete se zde věnovat pěší turistice, cyklistice a horolezectví. Návštěvníky okouzlí překrásná jezera, hornické a pivovarnické město Leoben a hora Erzberg.

Leoben

Region je pojmenován podle města Leoben a hory Erzberg s největším povrchovým dolem v Evropě. S dumperem Hauly můžete v přímém přenosu zažít odstřel 80 000 tun rudy. Kromě toho je Erzberg známý díky pořádání akcí Red Bull Erzberg Rodeo a Krone Adventure Days.

foto Baublatt Rakousko

Steiermark Tourismus foto Tom Lamm

Eisenerz se vyznačuje náročnými ferratami a smaragdově zeleným jezerem Leopoldsteinersee. Nedaleko odtud se nachází Präbichl, kde nejen lyžařská škola a škola lezení Alpfox slibuje zažít opravdovou akci. Letos je to také legendární jednosedačková lanovka na Grübl, která opět nabídne neuvěřitelný výhled na pohoří Eisenerz. Rodiny mohou navštívit zoopark „Der Wilde Berg Mautern“, kde na ně čekají vlci, rysi a medvědi.

Leopoldsteinersee / fotot Dominik Kägerl

MTB Erzberg / foto Mario-Bähner, emotioninpictures.at

Více než 30 dobrodružných cyklistických tras mezi horami a jezery čeká na to, abyste je prozkoumali pohodlně nebo s plným sportovním nasazením. Pěší turisté si jistě vyberou novou dálkovou turistickou trasu „Styrian Iron Trail“ (Štýrská železná stezka), která v 10 etapách vede napříč regionem v délce 200 km a 9 000 m.

Erzberg

Leopoldsteiner See (c) Filmografie Christian Kremsl

Tip: Zelené jezero je úchvatné a je výchozím bodem pro mnoho pěších túr.

Tourismusverband Erzberg Leoben

Jaro, léto, podzim nebo zima: V každém ročním období je oblast kolem Eisenerzu a Leobenu s Präbichlem ve zlatém středu úchvatně krásná.

Tip: Nová dálková turistická trasa Štýrská železná stezka vede přes oblast Erzbergu a Leobenu v délce 10 dní, celkem 200 kilometrů a 9 000 výškových metrů. V zimě lze úseky absolvovat na sněžnicích - podrobnosti o zimních túrách najdete na turistickém portálu. Tourismusverband Erzberg Leoben

www.erzberg-leoben.a