Příroda byla v Korutanech, na slunečném jihu Rakouska, velmi přející. V sousedství Alp na vás čeká nespočet prohřátých a průzračně čistých jezer ke koupání. A nejen ta – najdete zde také hory sahající od majestátních třítisícovek až po kopcovité pohoří.

Kemp Millstättersee / ©Michael STABENTHEINER Kaernten Werbung

Korutany mají vše, co potřebujete pro dokonalou aktivní dovolenou. Spoustu sluníčka a mírné podnebí, perfektně značené turistické trasy a cyklostezky, teplá jezera ke koupání s čistou vodou, klidné břehy řek a hory s krásnými výhledy.

Seenschleife Millstaettersee / ©GertPERAUER KaerntenWerbung

Cyklistika a horská kola

Cyklisté si zde užívají Korutanský jezerní okruh. Tento 420 kilometrů dlouhý okruh ve tvaru ležaté osmičky vede kolem dvaceti jezer a po březích řek Gail a Drau k překrásným vyhlídkovým místům. Po cestě leží mimo jiné Millstätter See, Faaker See, Ossiacher See, Wörthersee, Klopeiner See, Pressegger See, Längsee a Weißensee. Samozřejmě, že nemusíte zvládnout celou trasu najednou. Nezapomenutelné zážitky a dojmy získáte i při zdolávání jednotlivých denních etap.

Chcete vyzkoušet MTB – v Bad Kleinkirchheimu se nachází 15 kilometrů dlouhý flow trail, nejdelší svého druhu v Evropě. Na jihu Rakouska ale najdete desítky dalších trailů a přes 3000 kilometrů oficiálních tras pro horská kola.

Národní park Vysoké Taury / ©Franz GERDL KaerntenWerbung

Turistika bez hranic na jižní straně Alp

Nejvyšší rakouský vrchol je Großglockner s 3798 metry. Právě u něj začíná dálková pěší trasa Alpe-Adria-Trail, která na 43 etapách o celkové délce přes 750 kilometrů vede z Korutan přes Slovinsko až k Jadranu v Itálii. Jednadvacet korutanských etap Alpe-Adria-Trailu od úpatí Großglockneru, podél ledovců, řek a teplých jezer, vám nabízí jedinečné zážitky na jižní straně rakouských Alp.

©Franz GERDL Nockberge FALKERT

Draupaddelweg / @Michael STABENTHEINER Kaernten Werbung

Z kempu rovnou do kánoe nebo na prkno

Největší a nejdelší korutanská řeka Drau přetíná nejjižnější rakouskou spolkovou zemi v podobě klikaté zelené stužky. Kromě cyklistů je řeka stále častěji útočištěm nadšených kajakářů a milovníků paddleboardingu. Zajímavé sportovní příležitosti na vás čekají také v „divoké vodě“ řek Drau a Möll.

O chvíle plné zážitků se postará letní karta Kärnten Card, díky které můžete zdarma navštívit okolo 120 výletních cílů v celých Korutanech.

Woerthersee / ©GertPERAUER Kaernten Werbung

Kempy v Korutanech

Poznejte rozmanitou korutanskou přírodu s horami a jezery přímo v okolí kempů. Ve více než 100 kempech s 16 000 stáními na vás čeká pohodlí a dobrá nálada. Každý si tu najde své oblíbené místo – u jezera, na úpatí Alp, u řek nebo v jednom z nudistických kempů. Kromě toho má mnoho areálů k dispozici alternativní možnosti ubytování, například pohodlné apartmány, kompletně zařízené karavany a praktické mobilheimy.

Glamping Resort Pirkdorfer See / Martin Hofmann ©SUEDKAERNTEN

Glamping – luxusní kempinková dovolená

První glampingový resort v Rakousku se od roku 2020 nachází u jezera Pirkdorfer See v jižních Korutanech. Lakeside Petzen Glamping zahrnuje osm glampingových stanů, sedm glampingových chatek a tři stany ve stromech. O pohodlí hostů se postará přírodní bazén, sauna na stromě, herní koutek pro děti, restaurace s terasou u jezera a dvě ohniště.

Biwak Freiheit / ©GertPerauer Archiv MTG

Glamping Village Kötschach nabízí spojení přírody a komfortu. Je to destinace pro výjimečnou dovolenou v jedinečném ubytování. V kempu Breznik u jezera Turnersee najdete nové de luxe mobilheimy s výhledem na jezero a dvě glampingové lodge. Také kempinkový park Europarcs v Hermagoru a u Pressegger See má v nabídce exkluzivní mobilheimy. HOCH­oben v Mallnitzu je alpský kempinkový resort s 18 luxusně vybavenými chatkami uprostřed majestátních hor ve výšce přes 1200 metrů.

Korutany - Rakousko

Korutany, nejjižnější rakouská spolková země, je opravdovým rájem pro aktivní dovolenou. Mírné klima s velkým počtem slunečných hodin, čerstvé místní kulinářské dobroty, to vše je v ceně.

Více informací: www.camping.at