Každý čtvrtek a neděli se ženy a dívky, které se boji učí ve svém volném čase, pouštějí do mrštných pohybů a dohadují se v ringu s výkřiky a ohlasy stovek fanoušků. Zápas cholitas se stal velkým turistickým tahákem ve městě. Ze zápasu se stala velká turistická atrakce, je proto lepší zjistit, kolik lidí se na něj chystá, abyste si mohli vybrat termín, kdy jdou i místní. Má to lepší kouzlo a dobrou atmosféru.

Zkuste free walking tour

Koncept bezplatných tour, které nejsou samozřejmě úplně bezplatné, je nyní prosperujícím průmyslem napříč všemi hlavními městy Latinské Ameriky, ale i Evropy. Nebereme je vždy jako příjemnou změnu, protože hodně lidí už upřednostňuje objevování města na vlastní pěst. Touto tour ale většinou přispíváte místním či alespoň studentům.
Setkání je na náměstí s proslulou věznicí San Pedro, anglicky mluvící průvodci vám představí památky, jako je Plaza Murillo, a několik trhů, a to vše za výkladu o historii města a jeho vývoji. Pokud budete mít pár dní v městečku, je to pěkný a cenově dostupný způsob, jak rychle ho poznat. Zkuste si najít čas, dá vám to krásný náhled na bolivijskou kulturu.

V La Pazu se toho dá dělat doopravdy mnoho, a pokud jedete po Jižní Americe, bude to jedna z vašich zastávek. Připravte se na vysokou nadmořskou výšku a i hodně znečištěné ovzduší. Je to ale něco, co musíte zažít a prožít a hlavně, odtud vedou další cesty po Bolívii.

Aneta Strohová

Aneta, neboli také Ejnets, jezdí všude low-cost, hlavně po Evropě a Americe, ráda žije v evropských teplých krajích a píše o tom a svém životě na jejím blogu Ejnets. Její životní láska je Lisabon a dobré víno. O čemž se také na blogu dozvíte.