Miami je místo, kam na Floridě míří většina lidí, možná i z celého světa. Co vám řekne metropole Miami? South Beach, Kubánci, krásní a bohatí lidé a samozřejmě turisté a turistické plavby. Nezapomeňme na divoké kluby a party, Miami je živoucí a elektrizující město. Zde se žije hlavně na slunci a pro slunce. Není to jedno z nejlevnějších amerických měst, ale je to určitě jedno z nejzábavnějších, nejnáročnějších. Zároveň si budete mít kde odpočinout, a to na těch nejdelších plážích. V Miami nikdy není nuda a určitě to není město jen pro zbohatlíky.

Co dělat v Miami zadarmo?

Od slunění se na plážích až po focení jedné z nejkrásnějších architektur, magické město Miami toho má hodně pro vás, co se dá dělat zadarmo. Zde vám představíme několik možností, jak si město užít bez zbytečných výdajů.

Plážování

Hledáte sluncem zalité pláže? V Miami nebudete muset utratit spoustu peněz, abyste si užívali krásného a mimořádného úniku na pláži. Koneckonců, jižní pobřeží Floridy je poseté slunnými plážemi s volným přístupem, jako jsou Haulover Park, Surfside, South Beach, pláž Lummus Park a South Pointe Park.

Samozřejmě, tyto pláže jsou hlavním důvodem, proč míříte sem. Většina pláží v Miami je živá, pestrá, trendová a plná barů a obchodů – nezapomeňme na možnost různých vodních sportů. Panuje zde velká pohoda a rozmanitost. Nudit se nebudete.

Prohlídka kolem čtvrti Art Deco

Když už mluvíte o South Beach, nezapomeňte si udělat výlet do okresu Art Deco a nechat se okouzlit jeho oslnivou historickou architekturou. South Beach je pro tuto luxusní, pastelovou architekturu vyhlášená a vy si přijdete, jako když vás někdo hodil o pár desetiletí nazpátek. Lidé jsou tu také styloví a místní se snaží udržet atmosféru, hlavně pro turisty samozřejmě, ale ty neonové nápisy a palmy vás nepřestanou udivovat.

Příjemná procházka kolem Little Havana

Prozkoumat v Miami kubánské kořeny a ponořit se do hispánské kultury tím, že si dáte klidnou procházku kolem části Little Havana. Zde se můžete také těšit na několik ohromujících památek, jako je Calle Ocho Walk of Fame, což je hispánská verze chodníku s hvězdami v Hollywoodu. A pokud holdujete doutníkům, tady se jich nebudete moct nabažit. Nezapomeňte si také zahrát domino, což je tradiční hra pro tuto část Miami.

Navštivte street art ve Wynwood

Zjevná sousedská přitažlivost – to najdete právě ve Wynwood a ve speciální části Wynwood Walls. Zde probíhá umělecká instalace, která předvádí graffiti a pouliční umění celého světa. Všechny nástěnné malby jsou tak jedinečné, krásné, a hlavně připravené pro vaše fotky na instagram! Jestli máte více času a nespěcháte, doporučujeme návštěvu během týdne, abyste předešli davům. Ale pokud nemáte jinou možnost než návštěvu o víkendu, přijďte raději velmi brzo. Přeci jenom je to jedna z největších atrakcí v Miami a není divu: Po celé části Wynwood najdete spousty pomalovaných stěn, které nejsou jen obyčejné, nevkusné graffiti, ale umělecká díla. Z té krásy vám budou oči přecházet.

Little Haiti a Design District

Pokud si chcete udělat výlet mimo centrum do zákoutí Miami, zkuste rychlý skok do Little Haiti a trochu jiného stylu architektury. Najdete tu i krásný hudební obchod doopravdy pro znalce vinylů. Další zajímavou architekturu můžete obdivovat v Design District, kde najdete ty nejdražší obchody, ale taky klid a trochu luxusnější Miami.

Trolleys po městě zadarmo

Po Miami také jezdí zadarmo menší autobusy, nejsou tolik časté, ale pokud to dokážete vychytat, převezou vás z bodu A do B bez zbytečného utrácení za drahou dopravu a dovezou vás všude, takže toho uvidíte hodně i ze samotného autobusu. Jezdí po celém downtown Miami, ale i South Beach, kde jich najdete hned několik, takže zde určitě není problém ušetřit pár korunek, které se vám budou hodit na pořádný drink. Vždyť si chcete Miami i trochu užít!

Plánujete cestu do Sunshine State brzy? Dejte nám vědět.