Barcelona je město plné života. Architektura se pohybuje od živých barev až po propracované detaily, lidé jsou milí a jídlo je plné chutí. S pěšími prohlídkami města, muzeí a vzrušujícím nočním životem přímo na pobřeží Středozemního moře na vás Barcelona zanechá velký dojem. Může se ale stát, že odjedete mírně znechuceni davem turistů, či můžete být rozčarováni cenami, které nejsou tolik příznivé low-cost cestování.

Město je slunečné a každý se obléká, jako by léto nemělo nikdy skončit! Jídlo je neskutečné, ovoce vás bude lákat neuvěřitelnými barvami a vůněmi. Občas ani nebudete chtít přestat jíst a pít. Sangrie je samozřejmě nutností!

V tomto článku vám představíme pět více, které nesmíte určitě vynechat.

1) BARCELONSKÁ KATEDRÁLA A SVATÁ EULALIA

Barcelonská katedrála se nachází se na gotickém náměstí a je jednou z nejkrásnějších gotických staveb na světě. Vnitřek katedrály má dvě patra a vysoké stropy, je zde hrob sv. Eulálie, která zemřela ve věku 13 let kvůli ochraně svého náboženství. Velké otevřené stropy a varhany dávají tajemný pocit. Vnitřek katedrály má zvláštní tmavou barvu se směsí červené, hnědé a černé.

2) PARK GÜELL

Jedná se o slavný park, kde vám z barev budou oči přecházet, a odkud budete mít krásný výhled na město. Park se nachází v horní části Barcelony, ale pokud nejste fanouškem procházek do kopce, je zde městský autobus, který vás tam doveze. Park je menší, než si myslíte, ale je to nejbarvitější park široko daleko. Doplňují ho umělecké výtvory ze skla, které představují přírodu.

Park je velkou turistickou atrakcí, tudíž si dejte pozor na čas a na lístky. Může se stát, že si na vstup do parku patřičně počkáte.

3) CASA BATLLÓ

Obrázky této krásné budovy vám nemohly uniknout, jasné barvy a kreativní architektura – těžko minete. Nachází se uprostřed Barcelony a stojí mezi dvěma průměrnými budovami, takže její barvy vyniknou ještě víc. Casa Batlló vytvořil slavný architekt Antoni Gaudí. Má se podobat legendě o svatém Jiří, o němž se vypráví příběh, že zabil draka, aby zachránil princeznu. Horní část budovy připomíná svým šupinatým vzhledem a různými barvami draka.

4) LA SAGRADA FAMÍLIA

Další skvělá práce, pod níž se podepsal Antoni Gaudí, a kterou nesmíte v Barceloně vynechat. Je ve výstavbě již více než sto let. Proč? Protože jediným klientem je Bůh. Hlavní patro chrámu má otevřené vysoké stropy s okny s barevnými skly všude, kam se podíváte. Pokud se tam dostanete ve správný čas, celý chodník je naplněn barvami z oken.

Chrám má spoustu detailů uvnitř i venku. Venek zdobí sochy Ježíšova ukřižování a také sochy, které připomínají příběhy z bible. Pokud nemáte strach z výšek, máte možnost jít do jedné z věží. Jediným problémem je, že se můžete dostat výtahem nahoru, ale dolů musíte jít po spirálovitém schodišti do hlavního patra, pro klaustrofobické problémy to není úplně skvělé.

5) KLUBY NA BARCELONA BEACH

Nemůžeme zapomenout na noční život v Barceloně! Najdete zde nespočet známých i neznámých nočních klubů podél pláže, kde si užijete zábavy do sytosti. Pláž je vždy plná lidí. Nápoje jsou trochu drahé, ale to se dá očekávat, když jste v takovém městě. Při odchodu z klubu si můžeme užít krásný výhled na celou pláž a noční Barcelonu.

Barcelona je jako jiný vesmír, hlavně co se týče Španělska. Barevná a gotická architektura vás vrací zpět do historie města. Kostely vám dávají jiný pohled na to, jak je křesťanství zastoupeno v této části světa. Barcelonu budete milovat, jen přivřete oči nad nadměrným zástupem turistů. Pokud se budete snažit, jistě nějaký klidný koutek najdete.

Aneta Strohová

Aneta, neboli také Ejnets, jezdí všude low-cost, hlavně po Evropě a Americe, ráda žije v evropských teplých krajích a píše o tom a svém životě na jejím blogu Ejnets. Její životní láska je Lisabon a dobré víno. O čemž se také na blogu dozvíte.