Vodopády jsou nádherným příkladem spojení přírodní krásy a fyzikálních sil. Krásný vodopád dokáže díky neskutečné podívané přilákat cestovatele z jiných koutů světa, kteří přijíždějí, jen aby se na něj mohli podívat. Každý vodopád na světě je jedinečný. Některé padají pomalým tempem ze závratných výšin, jiné se dravě prodírají skrze skaliska. Všechny vodopády mají určité kouzlo. Podívejte se na 7 nejkrásnějších vodopádů světa, které vás ohromí svou majestátností.

1. Viktoriiny vodopády, Zimbabwe

Viktoriiny vodopády na řece Zambezi byly pojmenovány podle anglické královny Viktorie a leží na hranici mezi Zimbabwe a Zambií. Vodopády leží uprostřed divoké přírody a jsou považovány za největší vodopády světa. Viktoriiny vodopády se tyčí do výšky 350 metrů a jsou široké přes jeden kilometr. Padající voda z vodopádů je tak hlasitá, že je slyšet skoro 40 kilometrů daleko, a vystřikuje 400 metrů do výšky. Místní kmeny vodopády proto přezdívají Mosi-o-Tunya - Kouř, který hřmí.

2. Salto Angel, Venezuela

Salto Angel je nejvyšší vodopád světa. Jeho délka je neuvěřitelných 979 metrů a voda z něj padá volným pádem 807 metrů. To je 15 krát výše než Niagarské vodopády. Vodopád Salto Angel leží v národním parku Canaima National Park v regionu Guayana Highlands ve Venezuele a je obklopen neskutečnou scenérií, kterou nenajdete nikde jinde na světě a ve které najdete spoustu vzácných a endemických živočišných a rostlinných druhů.

3. Niagarské vodopády, USA/Kanada

Niagarské vodopády jsou nejspíš nejmalebnější vodopády světa a nejznámější vodopády v Severní Americe, které každoročně přilákají desítky milionů turistů. Ačkoliv jsou vysoké pouhých 51 metrů, vychrlí mohutné vodopády každou minutu neskutečných šest milionů kubických metrů vody. To je dvakrát více než Viktoriiny vodopády v Zimbabwe.

4. Sutherland Fall, Nový Zéland

Sutherland Fall sice není největší vodopád na Novém Zélandu, zato je ale neskutečně nádherný. Voda z ledovcového jezera padá dolů do hluboké propasti a tvoří 580 metrů vysoké kaskády, ze kterých voda padá hned na třikrát. Vodopád Sutherland Fall je tak odlehlý, že ho můžete spatřit jen ze vzduchu nebo když se vydáte na 90 minutovou procházku divočinou z místa zvaného Quintin Public Shelter.

5. Detian Falls, Čína/Vietnam

Vodopád Ban Gioc Detian leží na hranici Číny a Vietnamu na řece Quay Son. Padá dolů z výšky 30 metrů a skály a stromy ho rozdělují na tři samostatné vodopády. Ačkoliv je relativně malý, padá z něj obrovské množství vody a ta je slyšet až několik kilometrů daleko. Výjimečný je také díky svému malebnému okolí, ve kterém téměř nenarazíte na živáčka.

Zdroj: Youtube

6. Iguazu Falls, Argentina/Brazílie

Iguazu Falls leží na hranici Argentiny a Brazílie a v překladu znamenají "Velká voda". Jsou to jediné vodopády, které se umístily v žebříčku TOP 20 turisticky nejzajímavějších míst na světě od Lonely Planet. Iguazu Falls tvoří 275 samostatných vodopádů, které padají přes více jak 2 km dlouhý útes na kraji džungle. Návštěvníci mohou pozorovat padající vodopády přímo z kraje útesu a sledovat, jak se mění jejich barva během západu slunce. Iguazu Falls jsou považovány za jedny z nejkrásnějších vodopádů světa.

7. Yosemite Falls, USA

Neuvěřitelných 739 vysoký Yosemite Falls je nejvyšším vodopádem Severní Ameriky. Během roku se mění množství vody, která jím protéká. Zatímco na jaře jím proudí obrovské množství vody, na léto vodopád zcela vysychá. Yosemite Falls se skládá ze tří obrovských kaskádovitých vodopádů a šestým největším vodopádem světa. Vodopád můžete pozorovat z několika míst v parku, nejdobrodružnější povahy mohou vylézt až na vrchol vodopádu v rámci jednodenního výletu.

Chybí vám v článku 7 nejúžasnějších vodopádů světa nějaký další krásný vodopád? Napište nám do komentáře.