Thajsko je domovem ohromujícího množství ostrovů, které nabízejí možnost potápění či šnorchlování mezi pestrobarevnými rybkami a korály, koupání v azurově modré vodě a opalování po celý rok. Zde je 15 nejoblíbenějších thajských ostrovů, které jsme pro vás našli v průvodci thajskými plážemi a ostrovy, na kterých si budete připadat jako v ráji.

Phuket

Největší ostrov Phuket je velmi známý a velice často navštěvovaný. Najdete tu tři kilometry dlouhou pláž Patong, která patří mezi nejznámější na ostrově.

Koh Chang

Druhý největší ostrov v Thajsku je Koh Chang. Najdete zde převážně bílé pískové pláže, přičemž celému ostrovu dominuje kopec uprostřed džungle.

Koh Lipe

Nejjižnější ostrov v Thajsku je právě Koh Lipe, z kterého můžete dohlédnout až na ostrov Langkawi v Malajsii. Tento ostrov je spolu s dalšími ostrůvky součástí národního parku Tarutao.

Koh Kood

Čtvrtý největší ostrov v Thajsku Koh Kood je podél pobřeží lemován mangrovovými lesy, kolem kterých se můžete projet například na kánoi. Prales zde na ostrově je stále hodně divoký.

Koh Pha Ngan

Každý měsíc na Koh Pha Ngan můžete zažít párty při úplňku měsíce, kde si užijete hudbu, ohňostroje, žongléře, ale hlavně hodně tance. Atmosféru, kterou vytváří tisíce lidí, si užijete na 100%.

Koh Samet

Tento malý, pouze šest kilometrů dlouhý ostrov, vás osloví překrásnými písčitými plážemi a průzračně modrou vodou. Ostrov je pojmenovaný podle stromu Samet, který se tu nachází.

Koh Tao

Koh Tao nebo taky Želví ostrov, pojmenovaný podle jeho tvaru připomínajícího želvu. Svahy jsou zde posety obrovskými balvany a pralesem, v kterém najdete turistické stezky. Ostrov je však známý hlavně kvůli nesčetným možnostem potápění.

Koh Samui

Na ostrově Koh Samui můžete stále pocítit ducha rybářské komunity, která byla na ostrově dříve výrazně zastoupena. Tuto speciální atmosféru si můžete užít i v některé z mnoha restaurací na místních plážích.

Koh Lanta

Hustě zalesněný, 25 kilometrů dlouhý ostrov Koh Lanta je velmi vhodný pro rodiny s dětmi. Na ostrově si kromě klidu užijete turistiku v pralese, vodopády a mangrovové lesy.

Koh Phi Phi

Souostroví Koh Phi Phi se proslavilo v roce 2000 filmem Pláž s hercem Leonardem di Capriem. Do té doby byl tento ráj navštěvovaný pouze baťůžkáři. Ostrov je protkaný vápencovými skalisky a divokou džunglí.

Koh Kradan

Jedním z nekrásnějších ostrovů s nádherným mořem s korály a místy vhodnými ke šnorchlování je ostrov Koh Kraden. Ostrov ve tvaru trojúhelníku je porostlý hustou džunglí a lemovaný písčitou pláží s prudkým svahem.

Koh Similan

Hodnoceno jako jedno z nejlepších světových míst pro krásu jak nad, tak i pod vodou. Jedenáct ostrovů v srdci národního parku Mu Koh Similan patří k nejzajímavějším potápěčským destinacím v Thajsku. V tyrkysových vodách je viditelnost až do hloubky 30 metrů.

Koh Mak

Malý ostrůvek kde máte pocit, že se zastavil čas. Koh Mak má pouhých 16 kilometrů čtverečních a nacházejí se zde četné kokosové a kaučukové plantáže.

Koh Surin

Obdivuhodně pestré a neobvykle mělké útesy zdobí ostrov Koh Surin. Surinské ostrovy najdeme v provincii Phang Nga a v národním parku Surin.

Koh Jum

Tak tohle je přesně to místo, kam jednou přijedete a už se nebudete chtít vrátit zpět. V Koh Jum si užijete plážové bary stejně tak, jako svou oblíbenou knížku ve stínu pod palmami.

Jak se dostat levně do Thajska

Thajsko je v porovnání s Českem pořád ještě levnější. Pokud vyrazíte na ostrovy mimo hlavní turistickou sezónu (prosinec-únor), tak si můžete užít levnější ceny ubytování, navíc na severu Thajska jsou ceny pořád o dost nižší než na jihu. Takže vlastně největší problém je sehnat levnou letenku, aby se vám cesta zbytečně neprodražila. Pro levné letenky do Thajska koukněte třeba na Kiwi.com, kde si můžete vyhledávat jednoduše nejlevnější letenky s odletem z Prahy, Brna a dalších letišť v okolí ČR.