Bali je jedním z nejoblíbenějších turistických ostrovů celého indonéského souostroví. Po příjezdu vás omámí opojná vůně kadidla a hřebíčkového oleje. Navzdory hluku a chaosu v hlavních turistických oblastech má ostrov bohatou přírodu, kde naleznete klid. Spiritualita dodává Bali na půvabu, najdete zde mnoho nádherných chrámů. Turisté mohou mimo jiné vyrazit do džungle, navštívit sopky, vodopády, kaskádovité rýžové terasy a tradiční vesničky.

Pura Tanah Lot

Chrám Pura Tanah Lot ležící na skalnatém ostrůvku obklopeném bouřlivými vlnami se nachází přibližně 20 kilometrů od města Kuta. Je to jeden z nejposvátnějších ostrovních chrámů.

Mount Batur

1700 metrů vysoká sopka Batur leží na centrální vysočině Bali. Je to velmi vyhledávané místo pro pozorování východu slunce.

Uluwatu Temple

Chrám Uluwatu, který se nachází nad jedním z nejlepších surfařských míst na Bali, je postaven na nádherném útesu, z kterého je úžasný pohled na západ slunce.

Ubud Monkey Forest

Pouhých 10 minut chůze na jih od centra města Ubud, se nachází Ubud Monkey Forest (opičí les). Je jednou z nejnavštěvovanější atrakcí tohoto turistického města, která je povinnou zastávkou pro všechny milovníky zvířat a fotografy.

Umění a kultura v Ubudu

Ubud je také epicentrem balijského umění a kultury. Je místem, kde se narodilo moderní balijské umělecké hnutí. Najdete zde několik vynikajících muzeí a galerií.

Tegallalang

Asi 30 minut jízdy severně od Ubudu se nachází Tegallalang - rýžová terasovitá pole. Svěží krajinu si můžete vychutnat v jedné z mnoha restaurací nebo kaváren s výhledem na tato políčka.

Pura Ulun Danu Bratan

Na malém ostrově jezera Bratan v chladné centrální vysočině najdete chrám Pura Ulun Danu Bratan. Tento chrám je nejlepší navštívit brzy ráno, než dorazí plné autobusy lidí nebo si můžete vypůjčit kánoi a prozkoumat celé okolní jezero.

Kuta Beach

Velmi známá pláž Kuta Beach, jež je lemována mnoha restauracemi, je často přeplněná surfaři. Jsou zde ideální podmínky k surfování i pro úplné začátečníky.

Nusa Islands

Pokud toužíte po klidnějším Bali, bez davů, dopravy a turistických výletů, pak navštivte Nusa Islands. Nejpopulárnější z těchto tří ostrovů je Nusa Lembongan, který je snadno dostupný rychlým člunem.

Sidemen Valley

Smaragdově zbarvené Sidemenské údolí evokuje pocit původního Bali ještě předtím, než se stalo turisty tak oblíbené. Místní vesnice se táhnou údolím uprostřed kaskádovitých rýžových polí a hora Agung se skrývá v oblacích v pozadí jako strážná věž.

Vodopád Sekumpul

Vodopád Sekumpul je ve skutečnosti sérií asi sedmi vodopádů a mnoho lidí ho považuje za nejkrásnější vodopád na Bali. Můžete si v něm zaplavat a osvěžit se.

Tirta Empul Temple

Tento významný chrámový komplex je rozdělen na tři nádvoří, přičemž ústředním bodem je velký obdélníkový bazén, do kterého ústí horský pramen. Zde se místní obyvatelé modlí a namáčí se do posvátných pramenů.