V posledních letech je čím dál obvyklejší, že lidé cestují za exotikou na opačnou stranu zeměkoule. Země jako Thajsko, Indonésie nebo Srí Lanka jsou na seznamu snad každého cestovatele. Ale jen málo lidí má dopodrobna procestovanou Evropu. Po tom, co navštíví všechny evropské metropole, jako by měli splněno a míří do vzdálených koutů naší planety. Přitom toho má Evropa tolik co nabídnout.

Podívejte se s námi na 11 božských míst v Evropě, o kterých nejspíš nemáte ani tušení.

1. Gaztelugatxe, Španělsko

Severní Španělsko nepatří mezi nejčastější turistické cíle a snad možná proto tu narazíte na spoustu překvapivých míst. Poloostrov Gaztelugatxe je jedním z nich.

2. Picos de Europa, Španělsko

Sníte o cestě do jihoamerické Patagonie? Za dramatickou scenérií nemusíte daleko. Na severu Španělska se nachází jedno z nejkrásnějších pohoří Evropy a možná i světa Picos de Europa. Krajina je tam naprosto neskutečná.

3. Jezero Bled, Slovinsko

Leží na půl cesty mezi Českou republikou a Chorvatskem, většina lidí ale jen projíždí kolem a nezastavuje. Přitom se jedná a jedno z nejmalebnějších alpských jezer.

4. Castelluccio di Norcia, Itálie

Norcia je město ve středu Itálie v provincii Perugia. V roce 2016 tu došlo k sérii silných zemětřesení, které poničily některé památky.

5. Bonifacio, Korsika

Francouzský ostrov Korsika se pyšní dramatickou scenérií a vysokými horami. Jedno z nejfotogeničtějších míst na ostrově je městečko Bonifacio, které doslova visí na útesu.

6. Kotor, Černá Hora

Kotor je malebný přístav na pobřeží Jaderského moře v Černé Hoře. Leží ve známé zátoce boka Kotorská.

7.Cinque Terre, Itálie

Tato krásná skalnatá pobřežní oblast na severozápadě Itálie vám učaruje.

8. Faerské ostrovy

Toto úžasné souostroví leží na půl cesty mezi Norskem a Islandem a jeho název Føroyar znamená v překladu Ovčí ostrovy. Není se čemu divit, žije tu více ovcí než lidí. Zajímavé je, že se sem dá dostat z Čech autem. Přečtěte si návod, jak se dostat Na Faerské ostrovy autem z Čech.

Přečtěte si také související článek Na Faerských ostrovech fotí fotky pro Google ovce

9. Francouzská sopka Puy de Dôme

Puy de Dôme je obrovská sopka o nadmořské výšce 1464 m a jedna z mála sopek ve Francii. Nachází se v oblasti Centrálního masívu.

10. Slaměné domky Santana, Madeira

Santana (odvozeno z portugalského Santa Ana) je vesnice na severním pobřeží ostrova Madeira, která je proslulá svými tradičními slaměnými domy.

Přečtěte si také související článek o trekování na Madeiře.

11. Alberobello, Itálie

Trulli, jak se přezdívá typickým kornoutovitým domečkům v městě Alberobello, se dostaly do seznamu světového dědictví UNESCO.