Tak jako každý rok i letos známý vydavatel průvodců Lonely Planet sestavil žebříček “Nejlepší destinace pro rok 2017”. V žebříčku každoročně uvádí seznam zemí, které stojí za to v daném roce navštívit. Málokomu se však podaří procestovat všechny. Žebříček nejlepších destinací pro rok 2017 vám však může posloužit jako inspirace, pokud zrovna ještě nejste rozhodnuti, kam vyrazit na cesty. Kterou z těchto zemí byste nejraději navštívili?

1. Kanada

Na prvním místě top 10 destinací pro rok 2017 se podle Lonely planet zařadila Kanada. Druhá rozlohově největší země světa má určitě co nabídnout. Navštívit můžete moderní velkoměsta nebo se ztratit v divočině a objevovat přírodní krásy Kanady.

2. Kolumbie

Dlouhodobé nepokoje v zemi a vysoká kriminalita byly dlouhodobě důvodem, že tuto zemi většina cestovatelů raději ze svého itineráře vynechala. Tyto doby jsou již pryč a kdo z vás již v Kolumbii byl, jistě potvrdí, že je to nádherná země s barvitou kulturou, nádhernou přírodou a přátelskými obyvateli, kteří vás přivítají s otevřenou náručí.

3. Finsko

Finsko sev roce 1917 po mnoha staletích bojů s Ruskem a Švédskem stalo nezávislým. Příští rok bude tedy ve Finsku rokem velkolepých oslav na počest 100 let od získání nezávislosti. Vydejte se do Finska nasát finskou kulturu na některou z oslav, které budou probíhat v celé zemi.

4. Dominikánská republika

Dominičané rádi vypráví tento oblíbený vtip. Kdyby Kryštof Kolumbus přišel zpátky mezi živé a vrátil se do Karibiku, tak by ze všech ostrovů poznal jen Dominiku, která si stále drží stejné kouzlo a atmosféru. Tento ostrovní stát ležící na panenském ostrově v Karibiku si lidé často pletou s Dominikánskou republikou, se kterou nemá tento ráj na zemi nic společného.

5. Nepál

Ani ničivé vrtochy přírody nemůžou Nepálu odepřít jeho přitažlivost. Nepálci nepřetržitě pracují na obnovení zničených míst po silném zemětřesení. Svou návštěvou jim pomůžete podpořit místní obyvatele a jejich kulturu.

6. Bermudy

Bermudy jsou britské teritorium a často milně považovány za karibský ostrov. Vydejte se objevovat nekonečné pláže tohoto nádherného ostrova.

7. Mongolsko

Mongolsko je známé především pro svou krásnou a pustou přírodu. Není to však jen nekonečná pláň s pasoucími se koňmi a místními pastevci, ale můžete zde také navštívit moderní město, které otevře v roce 2017 zbrusu nové letiště, mrakodrapy a hotely. Ekonomický boom je v plném proudu a na hlavním měste Ulanbátaru je to vidět nejvíce.

8. Omán

Omán se díky rostoucímu počtu letů stává populární destinací pro cestovatele a v roce 2017 se chystá otevřít další lákadla pro zahraniční turisty včetně nových luxusních hotelů nebo futuristického zábavního parku pro rodiny.

9. Myanmar

Myanmar, původním názvem Barma, se po převratu stává zemí otevřenou pro cestovatele. Podobně autentickou atmosféru už najdete jen na málo místech v Asii. Vydejte se zažít Myanmar, než se promění v turistickou atrakci jako zbytek Asie.

10. Etiopie

Etiopie je velmi málo navštěvovaná země, ale o to víc překvapení na vás v Etiopii bude čekat. Vydejte se objevovat místní hory, jídlo, kulturu nebo divoká zvířata, která nenaleznete nikde jinde na světě.