Od známé tzv. Historic Route, přes skalnaté kostely Lalibely až po kosmickou krajinu danakilských hor a pohoří Simien se táhne neuvěřitelná země, které jen čeká na vaše objevení – severní Etiopie. Bohatá kultura, lahodná gastronomie a ryzí klenot přírody, který byl označen jako „kolébka lidstva“, přináší zajímavou příležitost pro nezastavitelné cestovatele a zkoumání koutů této země, které ještě nejsou tolik oblíbené turismem.

V tomto článku najdete náš výběr míst, které byste měli zařadit na váš bucket list Etiopie:

Lalibela skalní kostely

Jedna z nejvýznamnějších památek – kostely z 12. století byly vybudovány z popudu krále Lalibala.

Aksum Ark

Místní obyvatelé vyprávějí, že Aksum byl domovem legendární královny ze Sáby a jejího syna, krále Menelika I., který do Etiopie přinesl biblickou Archu úmluvy. Říká se, že je uložena v kostele svaté Marie Sionské.

Velkolepý Gonder

Bývalé hlavní město země, na které si vyhraďte alespoň trochu času, abyste měli možnost prozkoumat jeho historii a mnoho důležitých kostelů a památek.

Vydejte se do pohoří Simien

Horolezci, horolezkyně a horolezčata, toto je něco pro vás. Jedno z nejkrásnějších a největších pohoří Etiopie čeká na vás.

Kostely v oblasti Gheralta

Stále fungující kostel ukrytý ve skalách, je jen jednou ze zajímavostí v této oblasti. Okouzlí vás i zdejší příroda.

Gateway to Hell – doslova cesta do pekel

Ze severního města Mek'ele se můžete vydat na vícedenní výlety s průvodcem do Danakilské prolákliny, impozantně pekelného místa vulkanických pustin. Zdejší lidé tomuto místu říkají cesta do pekel, protože to tak doopravdy vypadá.

Jezero Tana

Největší etiopské jezero, další z příjemných míst pro výlety do přírody. Nedaleko od něj najdete i vodopády Modrého Nilu.

Harar

Harar je velmi oblíben instagramery pro své barvy a živost uvnitř města. Zamilujete se do jeho barevných stěn, mešit a uliček.

Dejte si indžeru

Tenká placka, která není jen k jídlu. Balí se do ní pokrmy, používá se jako talíř a slouží i za příbor. Nemůžete opustit tuto zemi bez toho, abyste ji ochutnali a používali ji jako místní!

Místní drinky

Nemusíme vám ani dnes připomínat, že káva je zde jako náboženství. Lahoda. Zkuste však také sladké medové víno Tej a lokální piva, určitě nebudete litovat.

Aneta Strohová

Aneta, neboli také Ejnets, jezdí všude low-cost, hlavně po Evropě a Americe, ráda žije v evropských teplých krajích a píše o tom a svém životě na jejím blogu Ejnets. Její životní láska je Lisabon a dobré víno. O čemž se také na blogu dozvíte.