Teď si určitě spousta z vás říká, že cestovat do dalekých zemí je drahé a nemůžete si to dovolit. V tomto článku ale najdete spoustu míst, na kterých utratíte méně peněz než v Čechách a často sem létají spoje za akční ceny. Doporučujeme na tato místa cestovat mimo hlavní sezónu, kdy jsou ceny o dost nižší. Pokud cestujete sami, vyplatí se nejvíce přespávat v hostelech, pro dva a více osob se již více vyplácí dvoulůžkové pokoje v guesthousech, penzionech nebo levnějších hotelích.

Podívejte se na těchto 15 úžasných míst, kam cestovat, když jste mladí a máte málo peněz:

1. Thajsko

Thajsko je jednou z nejlevnějších zemí pro cestovatele. Zejména v hlavní město Bangkok, střed a sever země si můžete užít za velmi nízké ceny. Jídlo v bistru od 30 Kč, ubytování od 100 Kč/osobu na noc. Pokud chcete navštívit ostrovy na jihu země, doporučujeme vyrazit na ně mimo hlavní turistickou sezónu. Ceny tu mohou spadnout až od 50%. Do Thajska z Čech není těžké najít ultra levné letenky, pokud máte štěstí, najdete letenku už za 9000 Kč. Akční letenky můžete hlídat tady.

2. Vietnam

Vietnam je cenami velmi podobný Thajsku. Dvoulůžkový pokoj v hotelu tu najdete už od 300 Kč/noc, jídlo od 30 Kč a doprava tu stojí pár korun. Do Hanoje nebo Ho Chi Minh City létají z Prahy často lety za velmi nízké ceny (od 10 000 Kč). Vietnam je nádherná země, kterou byste rozhodně neměli vynechat.

3. Kambodža

Největším nákladem pro cestu do Kambodži bude nejspíš vaše letenka a víza. Nejlepší je letět do Bangkoku a odtamtud buď letadlem (např. Air Asia) do Siem Reap nebo Phnom Penh nebo přímým autobusem z Bangkoku. Pokud nenecháte rezervaci letu mezi Thajskem a Kambodžou až na poslední chvíli, vyjde vás na pár stovek. Víza do Kambodži vychází aktuálně na 30 dolarů. Ceny v Kambodži jsou podobné jako v Thajsku, záleží na sezóně.

4. Mexiko

Do Mexika často najdete akční letenky už za 10 000 Kč a ceny tu jsou podobné nebo levnější jako u nás.

5. Bali, Indonésie

Indonésie je jednou z nejlevnějších zemí na světě. Na Bali jsme večeřeli v bistru za 20 Kč a bydleli v krásném guesthousu za 150 Kč na noc. Letenka z Prahy vychází většinou na 12-14 000 Kč, ale často objevíte i akční letenku za 9000 Kč.

6. Lisabon, Portugalsko

V Portugalsku je levno. Ve srovnáním s jinými západoevropskými zeměmi tu najdete ubytování za ceny podobné českým. Jídlo v obchodech a doprava je tu stejně drahá, letenky seženete zpravidla kolem 3000 Kč, akční i za 1500 Kč.

7. Marrakech, Maroko

Maroko je levnější než Česká republika, někdy více někdy méně. Záleží, na kterém místě se zrovna nacházíte a jestli je zrovna sezóna. Zpáteční letenka z Čech do Maroka nás většinou vychází kolem 3000 Kč, někdy o něco více, někdy o pár stovek méně. Jídlo v bistru od 30-80 Kč, slušné ubytování od 120 Kč za noc.

8. Peru

Když se vám do Peru podaří najít levnou letenku. Dobrá cena je 16 000 Kč, někdy můžete ale najít i akční ceny pod 15 000 Kč. Peru patří mezi nejlevnější jihoamerické země a ubytování, jídlo i doprava tu vyjde podobně jako u nás.

9. Kréta, Řecko

10. Medellin, Kolumbie

Tipy pro vás připravili Krista & Marek z Doba Letová, kteří cestují již několik let low cost po celém světě.