Dlouhoocasý titi červený (Plecturocebus cupreus) pohupující se na větvích bolivijského pralesa si většinou vybírá družku na celý život a rád chodí i na „double dates". Páry spolu po ránu zpívají novému dni, nebo možná spíš jen „hulákají jako na lesy." Jejich zpěv se totiž nese až na kilometr daleko.
Zamilované hrdličky jihoamerických pralesů
Ranní zpěvy jsou sice teritoriální záležitostí, ale také prohlubují pouto mezi partnery v jednotlivých párech i mezi páry celkově. Titi, romantici pralesa, svou náklonnost v páru projevují rádi a dokonce na vícero způsobů. Jednou z nich je mezi primáty klasické čištění kožichů a další například ikonické propletení ocasů, které může připomínat lidské proplétání prstů dvou milenců. Nakonec asi nejsme natolik odlišní...
Je dokonce studiemi prokázáno, že projevy náklonnosti jsou mnohem hojnější, když je samice těhotná a po porodu prožívají páry jakýsi útlum, když se jejich pozornost přeorientuje na potomka. Čas, který spolu páry tráví, se liší u každé dvojice, dokonce nebyly doteď prokázány žádné spojitosti s věkem ani temperamentem. Predikce citových interakcí se tedy zdá být nemožná.