Pokud hledáte letní osvěžení a zároveň se nebojíte dobrodružství, vyrazte do krásných švýcarských Alp u hranic s Itálií. V oblasti Ticino, kde během června řádily smrtonosné povodně, nabízí během klidného počasí jedny z nejkrásnějších kaňonů v Evropě. A dobrá zpráva je, že od včera je zpřístupněné i jezero Maggiore.

Údolí kolem řeky Verzasca, s křišťálově průzračnou vodou, je oblíbenou destinací cestovatelů již desítky let. Geologické podloží kroutících se kamenných formací vyhlazených vodou tvoří natolik zajímavé prostředí, že je těžké nežasnout nad mocí přírody. Je taky pravda, že oblast jihu švýcarských Alp a přilehlého okolí je geologicky jedna z nejsložitějších částí alpského pásma. Došlo zde totiž ke dvojímu zvlnění, když postupné stoupání pahorků na začátku třetihor zohýbalo již vytvořené jurské vrásnění.

Trochu víc adrenalinu!

Pokud ale hledáte adrenalinové zážitky a skoky z až osmimetrových výšin do vody vás neuspokojí, můžete vyrazit na přehradu Verzasca, která je po opravách v letech 2021/2022 již stoprocentně v pořádku, a skočit bungee jumping! Z vrcholu přehrady dokonce dohlédnete i na jezero Maggiore, které protíná švýcarsko-italská hranice.

Související články