Dean Schneider se narodil 3. října 1992 ve švýcarském Curychu. K lásce k přírodě a divoké fauně jej přivedl australský dobrodruh Steve Irwin, lovec krokodýlů, jemuž se stala jeho záliba roku 2006 osudnou, když jej při natáčení dokumentu napadl rejnok. Dean zvolil jinou metodu, vybudoval si vlastní oázu, kde skoro jako rodič odchoval dva lvi i lví smečku, několik opic, hyeny a další druhy.

Jsem členem lví smečky, nejlepším přítelem hyeny a otcem dvou opic.

Dean Schneider

Typická lví smečka sestává z přibližně šesti lvic, dvou až tří lvů a několika závislých mláďat, které jsou shlukována do lvích jesliček, aby samice mohly lovit. Samičí mláďata zůstávají součástí smečky své matky, zatímco mladí samci hledají své místo ve skupině, kde se můžou rozmnožovat. Mezitím co se samice starají o dostatek potravy, samec hlídá teritorium a chrání smečku před napadením jiného lva, který by mohl lvicím i lvíčatům ublížit, nebo je převzít do své party.

Musíme se naučit milovat je přesně takové, jací jsou, a ne takové, jaké bychom si je přáli mít!

Dean Schneider

Lvi si své teritorium hlídají opravdu obezřetně. Součástí vymezování svého prostoru je také řev, který se nese až na vzdálenost 5 km. Podle řvu se vyzývají na souboj, počítají členy smečky a vyhodnocují situaci. Ve lvím světě všeobecně platí, že čím víc členů smečky, tím lepší podmínky pro život. Ten ovlivňuje i samotné teritorium, které může být bohaté na zvěř i vodu anebo naopak.

Související články