Český ekvivalent anglického výrazu photopoint je poněkud nešťastný. Fotografické místo či vyhlídka nevystihuje tak úplně podstatu. Návštěvníci Grand Canyonu vědí, odkud se dělají nejlepší snímky. Z fotografických vyhlídek. Udělali to tisíce lidí před nimi a Facebook i Instagram je zahlcený vzájemně zaměnitelnými fotkami. Přesto se tam zastaví a vytáhne foťák nebo telefon každý, kdo se na danou vyhlídku dostane. Neodolá nikdo.

Grand Canyon je bezesporu jedno z nejfotogeničtějších míst světa. Jde o odhalené stránky geologické učebnice a každý, kdo ta místa navštívil a vyfotil, vám řekne, že nejhorší čas je v poledne. Horko a extrémně kontrastní světlo. Zato když přijdete pozdě odpoledne a slunce bude nízko nad obzorem, dosáhnete úžasných výsledků.

1. Lipan Point

Jižní okraj Grand Canyonu nabídne extrémně panoramatický pohled. Tady snadno podlehnete monumentalitě zdejší krajiny. Ponořte se do panoramatických výhledů na jižní okraj Grand Canyonu.

2. Navajo Point

Pokud v názvu slyšíte název indiánského kmene, tak slyšíte správně. Jedná se o jedno z nejvyšších vyhlídkových míst, takže je z něho logicky největší rozhled. Nachází se jen několik minut západně od Desert View po silnici Desert View Drive a je využívaný pro snímky se zapadajícím sluncem.

3. Grandview Point

I v tomto případě průvodci doporučují večer a západ slunce. Je dobré si zjistit předpověď počasí, ani ne tak s ohledem na déšť, ale na oblačnost. Ta totiž západy skryje.  Užijte si nádherný západ slunce v Arizoně na jednom z nejoblíbenějších míst v parku.

4. Hopi Point

Hopi Point byl původně pojmenován Rowes Point podle podnikatele Sanforda Roweho, který jako první začal pořádat výlety do kaňonu po stezce Bright Angel Trail. Vzhledem k tomu, že bod zasahuje dále do kaňonu než ostatní vyhlídky na Hermit Road, bylo na tomto neomezeném vyhlídkovém místě ve 20. století umístěno také několik požárních věží.

5. Desert View Watchtower

Strážní věž je symbolem přírodního a kulturního dědictví amerického jihozápadu a přitahuje návštěvníky z celého světa, kteří se chtějí seznámit s bohatou kulturní historií tohoto regionu. Věž byla postavena ve 30. letech 20. století, což z ní činí jednu z nejstarších staveb v Grand Canyonu. Design strážní věže, který navrhla renomovaná architektka Mary Colterová, je ovlivněn architekturou indiánský předků z Coloradské plošiny a zahrnuje domorodé motivy a materiály. Uvnitř je také krásná historická nástěnná malba, kterou namaloval umělec z kmene Hopi, a která zobrazuje výjevy ze života původních obyvatel.

6. Mather Point

Mather Point se nachází na jižním okraji Grand Canyonu nedaleko návštěvnického centra Grand Canyon Visitor Center a vesnice Grand Canyon Village a je oblíbenou vyhlídkou s širokým výhledem na kaňon. Mather Point se nachází jen pár kroků od parkoviště návštěvnického centra a je jedním z nejsnáze přístupných vyhlídkových míst v Grand Canyonu, takže je skvělým cílem pro návštěvníky všech věkových kategorií a schopností - a báječným místem pro rodinnou fotografii!

7. Yavapai Point

Yavapai Point se nachází jen pár minut od Mather Point a je to úchvatné vyhlídkové místo s jedním z nejlepších výhledů na Grand Canyon. Jeho poloha nejseverněji a nejblíže k řece Colorado nabízí úchvatný výhled nahoru i dolů do kaňonu.

Toto je Grand Canyon.

Zdroj: Youtube

8. Angels Window

Angels Window se nachází podél severního okraje Grand Canyonu na krásném mysu Cape Royal Point. Jedná se o přírodní oblouk, který byl během milionů let vytesán do stěny kaňonu větrnou a vodní erozí.

9. Horseshoe Bend

Horseshoe Bend je pozoruhodný, jedinečný geologický útvar v národní rekreační oblasti Glen Canyon. Jedná se o ohyb ve tvaru podkovy, který byl během milionů let vytesán do pískovcových skal. Výsledkem je úchvatný pohled na řeku Colorado, která se vine kolem ohybu a vytváří 270 stupňovou smyčku obklopenou vysokými útesy. Návštěvníci Horseshoe Bend mohou k vyhlídce dojít po krátké, snadno přístupné stezce.

10. Moran Point

Moran Point je vyhlídka na jižní okraj Grand Canyonu. Vyhlídka je pojmenována po malíři Thomasi Moranovi, jehož živá a úctu vzbuzující plátna krajiny hrála klíčovou roli při rozhodování Kongresu o zřízení Grand Canyonu jako národního parku.

Zdroj: NPS.gov